Wykrywanie wycieków wody

Lokalizacja wycieków wody Górny Śląsk tel. 731 925 925

Wykrywanie przecieków z instalacji

Szukanie wycieku wody z instalacji

Wyciek wody ciepłej i zimnej

Wycieki wody lokalizuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Przedstawiam podstawowy zestaw usług związany z lokalizacja wycieków wody

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga  https://termeo.blogspot.com

Wykrywanie wycieków z instalacji wody zimnej Górny Śląsk  – wyciek wody z instalacji wody pitnej, drugi najpowszechniejszy rodzaj wycieku z całej gamy wycieków. Z moich obliczeń wynika, że  25 % wszystkich wycieków to nieszczelności na instalacji wody zimnej. Jak powstają. Przede wszystkim ludzki błąd, dopiero później jest miejsce na uszkodzenia mechaniczne np. zbyt wysokim ciśnieniem w sieci wodnej, lub wady fabryczne rury wodnych. W przypadku takich wycieków metody lokalizacji to przede wszystkim gaz znacznikowy i nasłuch szumów.

Lokalizacja wycieków wody z instalacji wody ciepłej Górny Śląsk – wyciek wody z instalacji CWU, podstawowy tym wycieku z jakim mam codziennie kontakt w pracy. Można przyjąć, że 75 % wszystkich wycieków to nieszczelności instalacji na ciepłej wodzie. Dlaczego tak jest ? a to dlatego, że instalacji CWU nie wybacza błędów, stygnie ( kurczy się)  i rozgrzewa się ( rozszerza się ) bezlitośnie obnażając najmniejszy nawet błąd hydraulika. Metody badawcze: Przede wszystkim kamera termowizyjna, gaz znacznikowy i nasłuch geofonem jak i ultradźwiękami.

Wykrywanie przecieków z CO – wyciek z instalacji grzewczej – nieszczelność instalacji grzewczej to dość powszechna nieszczelność, szczególnie popularna pomiędzy 10 września o 10 maja każdego roku. W lecie wszyscy zapominają, że ich instalacje CO są nieszczelne. Nagle przychodzi wrzesień i pamięć powraca. Trzeba dzwonić do firmy zajmującej się lokalizacją wycieków wody. Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że nieszczelność choć bardzo uporczywe i nieprzyjemne dla domowników są zbyt małe żeby jest zlokalizować. Określam je jako instalacji nie diagnozowalne.  W przypadku większych nieszczelności używam kamerę termowizyjną, gaz znacznikowy dużo rzadziej wykonuję badania nasłuchowe. 

Wyszukiwanie przecieków z centralnego ogrzewania – wyciek z rur centralnego ogrzewania. Jeżeli wyciek jest dostatecznie obfity możliwe jest jego zlokalizowanie za pomocą używanych przeze mnie metod badawczych. Wyciek wody z CO są zwykle jednak  niewielkie. Dolewanie wody do instalacji może mieć miejsce raz na kilka dni, raz na tydzień lub jeszcze rzadziej. W takim przypadku nieszczelności takiej nie sposób zlokalizować, dlatego polecam w takim przypadku bezinwazyjną naprawę instalacji uszczelniaczami. Zapraszam do odwiedzenia mojej strony www.uszczelniacze.net

Naprawa instalacji nie jest trudna, skuteczność wynosi 80 %, nie ma jednak gwarancji jak długo uszczelnienie będzie się utrzymywać i czy będzie skuteczne.

Lokalizacja wycieku wody z ogrzewania podłogowego – nieszczelny obieg ogrzewania podłogowego. Rury ogrzewanie podłogowego przebiegają dość płytko w wylewce, dlatego są narażone na uszkodzenia mechaniczne w trakcie budowy domu lub mieszkania. Wszelkie połączenia rur przy ogrzewaniu podłogowym są traktowane przeze mnie jako potencjalne miejsca nieszczelności. Ludzki błąd jest zbyt duży i warto go do razu zweryfikować.  Jeżeli chodzi o uszkodzenia rur PEX są to przede wszystkim uszkodzenia mechaniczne – powstałe zarówno przy montażu – wyprostowane zagięcia rur, które przekształcają się w pęknięcia, uszkodzenia powierzchni rur przez spadające przedmioty, dziury po gwoździach i wkrętach itp.  

Wykrywanie wycieków z podłogówki – nieszczelność podłogówki – dość częsta nieszczelność jeżeli chodzi o zgłoszenia w sezonie grzewczym. Przy dużych wyciekach łatwa do diagnostyki za pomocą kamery termowizyjnej. Gaz znacznikowy to tylko narzędzie pomocnicze, ale kilka trudnych wycieków z instalacji podłogówki zlokalizowałem tylko dzięki próbom szczelności gazem śladowym. Jest jednak wiele niewielkich wycieków, są niebywale trudne do lokalizacji, dlatego zalecam użycie dedykowanych środków uszczelniających – www.uszczelniacze.net w celu bezinwazyjnego usunięcia nieszczelności. 

Lokalizacja wycieków z kanalizacji – uszkodzenie rury kanalizacyjnej. Wycieki z kanalizacji można podzielić na dwie kategorie : 1. Takie które bardzo łatwo znaleźć i  2. Takie których znalezienie graniczny z cudem. 

Metody lokalizacji wycieków z kanalizacji z kategorii nr 1:

1. Inspekcja rur kamerą TV – możliwe jest wykrycie pęknięć rur, błędów w montażu, otworów po przewierceniu rur, braku połączenia (wyskoczenie rury z kielicha) – czyli wszystkie te usterki, które są w miarę duże.

 2. Badanie barwnikowe – próba szczelności instalacji barwnikiem UV 

3. Zadymienie kanalizacji – badanie pokaże sztuczny dym, w okolicy miejsca, gdzie ma miejsce nieszczelność

4. Kamera termowizyjna – w swojej pracy znalazłem nieszczelność kamerą termowizyjną może dwa razy, tylko dlatego, że byłem do tego zmuszony, ponieważ nie miałem kamery inspekcyjnej w aucie. Oczywiście, że się da, ale nie jest to wymarzona technika.

Metody lokalizacji wycieków z kanalizacji z kategorii nr 2:

1. W przypadku silnego zabrudzenia rur – konieczne jest mycie instalacji pod ciśnieniem – wykonuję taką usługę ( ubezpieczalnia nie ma problemów z płaceniem za mycie instalacji )

2.Zawsze pozostaje uszczelniacz do instalacji kanalizacyjnej – http://uszczelniacze.net/10-kanalizacja 

Jest to ostateczność, ale w przypadku braku uszczelki praktycznie nie ma innego wyjścia. 

Wykrywanie wycieku z kanalizacji – przeciek z kanalizacji – Wycieki z kanalizacji mają miejsce przede wszystkim w nowych domach ( do 3 lat po zamieszkaniu ) lub po remontach. Wyjątkiem są strefy sejsmiczne, gdzie kopią kopalnie, tam potrafi wykręcić i wyrwać rurę fi 50 pod posadzką.  Wyciek z kanalizacji to przede wszystkim mechaniczne uszkodzenie rury, rozszczelnienie pod wpływem gorącej wody, błędy w montażu oraz brak podłączenia rury do odpływowej do reszty instalacji. 

Badanie termowizyjne wycieku – inspekcja termowizyjna – posiadam kamerę termowizyjną Flir T 540 o rozdzielczości detektora 464×348. Obraz termowizyjny w tej rozdzielczości jest genialny – wysoka jakość zdjęć pozwala na wskazanie nawet najmniejszych różnic temperatury, co przy niewielkich wyciekach ma ogromne znacznie. Nie jeden raz się o tym przekonałem. Badanie termowizyjne polega na wskazaniu obszarów o podwyższonej lub niżej temperaturze niż otoczenie w zależności od badania. Zwykle otoczenie jak i badana instalacja muszą zostać odpowiednio przygotowane do badania. Z mojego doświadczenia wynika, że to właśnie przygotowanie jest kluczem do sukcesu całego pomiaru termowizyjnego. Do tego potrzeba doświadczenia – wykonałem ponad trzydzieści tysięcy termogramów w ciągu ostatnich 9 lat pracy z kamerą termowizyjną – poradzę sobie z każdym wyciekiem. 

Badanie nasłuchowe geofonem – badanie nasłuchowe szumów wyciekowych – każdy wyciek jest szumem. Duży wyciek hałasuje bardziej niż mały i przez to jest łatwiejszy do lokalizacji metodą nasłuchową. Badanie nasłuchowe wykonuje się mikrofonem gruntowym czyli geofonem – jest to urządzenie dedykowane do lokalizacji wycieków z instalacji wodociągowych, gdzie ubytki wody są duże ( szum też jest silny ). Traktuję geofon jako narzędzie pomocnicze, nigdy jako podstawowe badanie. 

Badanie wykrywanie ultradźwięków – badanie mające na celu wskazanie obszaru o najwyższym poziomie szumów o częstotliwości jaką wywołuje wypływające z nieszczelności sprężone powietrze. Bardzo ciekawa technika detekcji, szczególnie przydatna w przy lokalizacji wycieków w ścianach lekkiej konstrukcji.

Zapraszam do odpowiedzenia mojego bloga.

Posty przedstawiają problem powstawania wycieków wody 

Cześć 1    https://termeo.blogspot.com/2016/08/jak-powstaje-wyciek-anatomia-wycieku.html 

Część 2.  https://termeo.blogspot.com/2016/09/jak-powstaje-wyciek-anatomia-wycieku.html 

Opisuję także, co poza ludzkim błędem wpływa na powstawanie wycieków wody. Jakie mogą być błędy użytkowania instalacji.

https://termeo.blogspot.com/2019/06/co-powoduje-wycieki-wody-cz-1.html

Telefon do mnie 731 925 925 wykrywanie przecieków wody 

Email    wyciek.pl@gmail.com