Lokalizacja wycieków wody Sosnowiec

tel. 731 925 925 wykrywanie wycieków, lokalizacja przecieków wody

Wykrywanie wycieków Sosnowiec i lokalizacja wody

W sprawie wycieków wody  proszę o telefon 731 925 925. Jeżeli nie odbieram proszę wysłać SMS z krótkim opisem sprawy. Np. Wyciek wody Sosnowiec, albo wyciek z instalacji CO Sosnowiec .

Szersze opisy proszę wysyłać na mój adres email     wyciek.pl@gmail.com  bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcia mokrych ścian, plany i zdjęcia instalacji oraz dokładny opis problemu.

Wyciek wody Sosnowiec, wycieki wody Sosnowiec

Oznakami wycieku w domu lub  mieszkaniu są przede wszystkim mokre ściany oraz ruch wodomierze w czasie, kiedy wszystkie punkty czerpalne są zakręcone.  Pamiętać należy, że poszukiwanie wycieku zaczyna się zawsze do stwierdzenia czy woda zalewająca nasz dom rzeczywiście pochodzi z instalacji, czy jest wodą deszczową lub wodą przypowierzchniową

Przeciek wody Sosnowiec –  wyciek stwierdzamy przede wszystkim za pomocą próby ciśnieniowej. Prawidłowo wykonana próba wykaże czy spada ciśnienia w badanej instalacji tzn. czy jest wyciek wody. Jedynym wyjątkiem jest wyciek z instalacji kanalizacyjnej, gdzie klasycznej próby ciśnieniowej zrobić się nie da.

Lokalizacja wycieku wody Sosnowiec – przyczyną zalań i zawilgoceń w budynkach to wypływy wody z instalacji wodnych. Nieszczelność może wystąpić na instalacji zimnej wody, ciepłej wody, instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji kanalizacyjnej. Poziom trudności lokalizacji wycieku zależy do jego siły, od ilości wody jaki wypływa z instalacji. Duże wycieki jest łatwiej znaleźć, ponieważ można użyć więcej metod badawczych w tym, lokalizację za pomocą detekcji szumów.

Wykrywanie przecieków wody Sosnowiec – metody diagnostyczne do lokalizacji wycieku wody to przede wszystkim badanie termowizyjne wycieku, badanie szczelności instalacji gazem znacznikowym, badanie nasłuchowe instalacji, badanie ultradźwiękowe. W moim przekonaniu pojedyncze wskazanie przez metodą badawczą to zbyt mało, żeby skutecznie i precyzyjnie wskazać miejsce nieszczelności. Jeżeli minimum dwie metody pokazują to samo miejsce, wtedy wynik poszukiwania jest prawie pewny.

Wyszukiwanie wycieków wody Sosnowiec

Bardzo dużo osób pyta mnie, czy jest jakaś reguła, prawidłowość w wyciekach wody. Czy jakaś instalacja jest szczególnie wyciekogenna ? Odpowiadam. Przy wyciekach nie ma reguł. Podoba tam gdzie kończą się REGUŁY zaczyna się PRUSZKÓW, nie wiem nie byłem, ale lokalizowałem wycieku wody w nowych łazienkach, gdzie jeszcze fuga pomiędzy płytkami była wilgotna, pracowałem w domach, gdzie ostatni remont był 30 lat temu. Moim zdaniem najsłabszym ogniwem zawsze jest człowiek, a  dokładnie hydraulik.

Znajdowanie wycieków wody Sosnowiec –  jeżeli chodzi o statystyk i wyciekowe to najczęściej wycieki mają miejsce z instalacji ciepłej wody użytkowej, następnie są wycieki z CO, potem wycieki z zimnej wody, najmniej jest wycieków z kanalizacji. Z tych wszystkich wymienionych 90 % to ludzki błąd, a 10 % wada fabryczna użytego materiału.

Lokalizacja przecieków wody Sosnowiec – instalacją wodną w budynkach mieszkalnych, która cieknie najczęściej jest instalacja ciepłej wody użytkowej. Dlaczego właśnie ciepła woda cieknie najczęściej ? Ponieważ prócz ciśnienia, działają na rury także siły rozciągania i kurczenia instalacji związane z nagrzewaniem tej instalacji. Instalacja CWU nie wybacza błędów, nawet najmniejszego.

Próba ciśnieniowa Sosnowiec–  zbadanie szczelności instalacji w zalanym budynku lub mieszkaniu to podstawowe badanie diagnostyczne. Próbę trzeba umieć wykonać i jak się przekonuję na co dzień nie każdy hydraulik robi to właściwie. Przede wszystkim trzeba mieć manometr, potem pompkę do prób ciśnieniowych, a na koniec trochę wyobraźni i ogólnej wiedzy.

Próba ciśnieniowa instalacji Sosnowiec – wykonuję wszystkie próby ciśnieniowe manometrami wzorcowanymi, także z każdej wykonanej przeze mnie próby mogę wystawić protokół próby szczelności – czyli potwierdzić na piśmie fakt, czy instalacja jest szczelna czy wymaga przeprowadzenia usługi lokalizacji wycieku.

Próba ciśnieniowa instalacji wody zimnej, próba ciśnieniowa instalacji wody ciepłej Sosnowiec – dwa podstawowe badania diagnostyczne. Instalacje wody ciepłej i zimnej pozostają pod stałym, wysokim ciśnieniem przez co, stanowią potencjalne źródło obfitego wypływu wody. Nie muszę dodawać, że nawet tak proste próby można wykonać źle i sprowadzić całe badanie na tzw. manowce.

Próba ciśnieniowa instalacji CO Sosnowiec–  jeżeli próby ciśnieniowe instalacji wodnych uważam za proste, to próby instalacji centralnego ogrzewania to już wyższa szkoła jazdy. Tu o błąd bardzo łatwo, nie raz sam się pomyliłem i teraz bardzo uważam. Wypracowałem własną technikę prób ciśnieniowych instalacji CO, nawet skuteczną, mogę się pochwalić.

Próba ciśnieniowa instalacji ogrzewania podłogowego Sosnowiec – Próby ciśnieniowe obiegów grzewczych – posiadam w sumie 10 manometrów. Jestem w stanie jednorazowo sprawdzić dziesięć obiegów ogrzewczych. Pozwala mi to zaoszczędzić czas i przyspieszyć całe badanie. Próby obiegów grzewczych to bardzo specyficzne badanie, z potężnym błędem pomiarowym, najwyższy poziom trudności w swojej klasie pomiarów.

Protokół próby szczelności Sosnowiec – dokument potwierdzający fakt wykonania próby ciśnieniowej. Ważne informacje to jaki manometr – każdy ma swój numer, gdzie wykonane zostały badania, kto był obecny, jak długo miała miejsce próba i jakim ciśnieniem została wykonana to tylko niektóre informacje jakie znajdują się na protokole próby szczelności.

Gaz znacznikowy Sosnowiec – gaz śladowy, gaz znacznik – mieszanina wodoru i azotu w stężeniu 5% H2 do 95 % N2. Azot zabezpiecza wodór przed jego wybuchową naturą. W czasie badania bardzo łatwo przekroczyć prób wybuchu wodoru, ale to właśnie otoczka azotowa sprawia, że wciąż jesteśmy bezpieczni. Najważniejsze, że gaz znacznikowy stosuje się do lokalizacji wycieków wody.

Wyciek wody z instalacji CO Sosnowiec – wyciek z centralnego ogrzewania Sosnowiec. Najważniejsza informacja jest taka : jeżeli dolewacie Państwo wody do instalacji CO raz na tydzień lub jeszcze rzadziej wyciek z instalacji CO jest niewykrywalny. W takim przypadku konieczne jest użycie uszczelniacza chemicznego do instalacji grzewczych – http://uszczelniacze.net/9-instalacja-grzewcza . Duże wycieki z CO to takie kiedy wypływ wody z instalacji na dobę przekracza 2 – 3 litry wody. Wtedy nie ma problemy z lokalizacją wycieku.

Lokalizacja wycieków z instalacji ogrzewania centralnego Sosnowiec

Najpowszechniejszą metodą lokalizacji jest badanie termowizyjne. Kamera termowizyjna choćby nie wiem jak czuła była nie jest w stanie wskazać niewielkich defektów termicznych – czyli takich które powstają w wyniku niewielkich wycieków. Kolejną tym razem bardzo skuteczną metodą jest próba szczelności instalacji CO gazem znacznikowym.

Wyciek wody z ogrzewania podłogowego Sosnowiec –  wyciek z podłogówki Sosnowiec – wycieki zdarzają się także w instalacji ogrzewania podłogowego. Wypracowałem swój model poszukiwania wycieku z tej instalacji. Pierwszą metodą badawczą to przede wszystkim kamera termowizyjna – instalacja jest płytko pod powierzchnią podłogi i to sprawia, że obraz termiczny nie jest zaburzony. Problemem są drewniane podłogi, wtedy rzeczywiście poszukiwanie wycieku jest bardziej utrudnione.

Badanie wycieku kamerą termowizyjną Sosnowiec – termowizja do lokalizacji wycieków to świetne narzędzie badawcze. Ważne są jednak dwie rzeczy – doświadczenie zawodowe operatora kamery termowizyjnej i świadomość tego, że kamera „kłamie”.  Błąd pomiarowy kamery termowizyjnej jest potężny, szczególnie jeżeli chodzi o niewielkie wycieki wody.

Badanie wycieku geofonem, detekcja szumów wycieku Sosnowiec – wszystkie badania nasłuchowe zostały zaplanowane i stworzone w celu detekcji wycieków z instalacji wodociągowych na zewnątrz budynków. Wyciek wody zwykle mierzony jest w m3 na dobę, a szum jaki wyciek taki generuje jest dość spory. Można jednak z dużym powodzeniem prowadzić także nasłuchy wycieków wewnątrz budynków. Dla mnie jest to ważna metoda badawcza, potwierdzająca wcześniejsze badania.

Próba szczelności kanalizacji Sosnowiec – nieszczelna kanalizacja Sosnowiec – Instalacja odpływowa to potencjalne źródło wycieku wody w budynkach. W przypadku instalacji klejonej nie ma problemu z wykonaniem próby szczelności po zakończeniu prac montażowych. W Polsce jednak najpopularniejsza jest instalacji kanalizacyjna kielichowana, gdzie szczelność zapewniają uszczelki gumowe. Próbę szczelności instalacji kanalizacyjnej wykonuję zgodnie z normą PN EN 1610.

Próba dymowa kanalizacji Sosnowiec– zapach kanalizacji w domu, odór kanalizacji – próba szczelności wykonywana za pomocą zadymiarki lub komory dymowej ze świecami dymnymi. Badanie polega na wprowadzeniu do kanalizacji bezpiecznego dymu i obserwacja miejsc, z których w domu lub mieszkaniu dym się wydobywa.

Badanie szczelności kanalizacji Sosnowiec – inspekcja kanalizacji kamerą TV  Sosnowiec – jedno z badań sprawdzenia szczelności instalacji kanalizacyjnej to kontrola wizyjna rur. Do instalacji wprowadzana jest kamera pchana, cała inspekcja jest nagrywana. W ten sposób można znaleźć miejsca mechanicznego uszkodzenia rur, wypadnięcia rur z kielichów ( czyli przerwania ciągłości instalacji ). Za pomocą kamery nie można wykryć, że na połączeniach rur nie ma uszczelek.

Barwnik UV do kanalizacji Sosnowiec– czynnik barwiący do sprawdzania szczelności kanalizacji – świetna i pewna metoda badawcza. Posiadam w swoim zapasie kilka różnych barwników do różnych typów instalacji. Przede wszystkim należy pamiętać, że posiadając szambo, nie wolno wlewać do kanalizacji barwników chemicznych tylko te wyprodukowane z naturalnych substancji.

Wykrywanie wycieków wody z kanalizacji Sosnowiec – jeżeli przyczyną wycieku z kanalizacji jest uszkodzenia mechaniczne rury lub brak ciągłości instalacji czyli wyrzucenie rury z kielicha to, taka usterkę można wykryć stosunkowo łatwo i szybko.  Jeżeli jednak, woda wycieka z powodu braku uszczelki na połączeniu rur to poszukiwania są zwykle bardzo mozolne.

Lokalizacja wycieków wody z kanalizacji Sosnowiec – posiadam kamery inspekcyjna do wszystkich średnic rur jakie stosowane są w Polsce, w budownictwie mieszkaniowym. Kamerowanie rur kanalizacyjnych ( nowomowa mnie powala) to szybkie badanie polegające na wpuszczeniu do rury kamery pchanej. Jeżeli rura jest zabrudzona, pełna szlamu konieczne jest mycie instalacji, też wykonuję takie usługi.

Szukanie wycieków wody Sosnowiec, wyciek wody –  najpierwsza sprawa to w miarę szybko zdać sobie sprawę, że w domu ma miejsce nieszczelność instalacji. Każdy dzień wypływu wody to generowanie strat materialnych. Pierwsze syndromy wycieku to mokre ściany, szum wody przy zamkniętej instalacji , ruch wodomierza przy odciętych wszystkich punktach poboru wody.

Lokalizacja przecieku wody Sosnowiec, wycieki wody – zdarza się jednak, że w domu lub mieszkaniu są mokre ściany, ale badania pokazują, że instalacja są szczelne. Wtedy zaczyna się poszukiwanie innej przyczyny wycieku wody. Woda może wypływać z kominów, elewacji, sąsiadów itp. Zaczyna się szukanie… tego bardzo nie lubię, ponieważ wyciek zmienia status z wyciek na hydrozagadka.

Skuteczna lokalizacja wycieków wody Sosnowiec – bardzo lubię skuteczne lokalizacje. Jest satysfakcja, klient też jest zadowolony. Najważniejsze jednak, żeby przyczyną zawilgocenia ścian był wyciek, nieszczelność instalacji, a nie napływ wody z inne tajemniczego źródła. Jeżeli jest wyciek to ja go znajdę, ale zagadki nie zawsze jest tak prosto rozwiązać.

Jak zlokalizować wyciek wody Sosnowiec – przede wszystkim to nie kuć posadzek i ścian na oślep. Pożyczyć kamerę termowizyjną, zrobić próbę ciśnieniową – zadzwonić do osoby wykonującej takie lokalizacje zawodowo i profesjonalnie.

Jak znaleźć wyciek wody Sosnowiec – przy podejrzeniu wycieku wody, konieczne jest zamykanie głównego zaworu wody w budynku tak często jak się da. Potem próby samodzielnego znalezienia wycieku, ale tu stawiałbym bardziej na techniki bezinwazyjne, kucie posadzek i ścian to ostateczność.

Proszę o telefon 731 925 925 lub email wyciek.pl@gmail.com