Jesteśmy z Żor, czyli po sąsiedzku. Jako jedyni w regionie Żory – Wodzisław Śląski wykonujemy profesjonalną i precyzyjną lokalizację wycieków wody. Jeżeli potrzebujecie Państwo diagnostyki instalacji wodnych oraz kanalizacji, wskazania przyczyny zalewania, osuszania po zalaniu zapraszamy do kontaktu z nami – telefon 731 925 925. Do Wodzisławia Śląskiego i miejscowości powiatu wodzisławskiego dojeżdżamy zwykle w ciągu 48 godzin po otrzymaniu zlecenia prac.

Wykrywanie wycieków wody z instalacji wodnych w Wodzisławiu Śląskim

Jesteśmy do Państwa pomocy. Jeżeli w Państwa domu lub mieszkaniu pojawiły się mokre ścian, jeżeli mieszkanie poniżej zostało zalane – jesteśmy w stanie wskazać źródło wody – przyczynę zalania. Od 2010 r. specjalizujemy się w diagnostykach instalacji wodnych. Właściciel firmy Maciej Krysztafkiewicz posiada na swoim koncie ponad 2000 potwierdzonych wycieków wody. Posiadamy najlepszy sprzęt diagnostyczny jaki jest możliwy do nabycia, co łącząc z bogatym doświadczeniem zawodowy Właściciela i pracowników – daje bardzo dobre wyniki. Nie ma wycieków za dużych lub za małych, radzimy sobie z każdą awarią. Naszym atutem jest to, że diagnozujemy nieszczelności, odkuwamy miejsce awarii i naprawiamy uszkodzoną instalację. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność zlecania dodatkowej usługi hydraulicznej realizowanej przez zewnętrzną firmę.

Wykonujemy próby szczelności instalacji wodnych oraz centralnego ogrzewania zarówno w budynkach nowych jak i w celach diagnostyki wycieku. Pracujemy na dużych wzorcowanych manometrach z aktualnymi świadectwami wzorcowania. Do każdego badania przygotowujemy odpowiednie dokumenty potwierdzające wykonanie i wynik próby.

Rozliczenie bezgotówkowe szkody z ubezpieczycielem.

Jeżeli posiadacie Państwo ubezpieczenie budynku z opcją poszukiwania przyczyny szkody możliwe jest rozliczenie kosztów diagnostyki, naprawy instalacji oraz osuszania zalanych ścian bez konieczności płacenia z Państwa kieszeni. Nasza firma zajmie się całą dokumentacją, zawsze jest duża szansa, że cała operacja rozliczenia bezgotówkowego uda się bez problemów. Rozliczamy się w formie bezgotówkowej od 2018 r. zdobyte doświadczenie w tej kwestii jest dla nasz i naszych klientów bezcenne. Misją firmy Termeo z Żor jest pełne zadowolenie klientów z Wodzisławia i całego powiatu wodzisławskiego.

Badanie szczelności instalacji gazem znacznikowym

Lokalizacja wycieku gazem śladowym NH5 w Wodzisławiu Śląskim to najbardziej precyzyjna i skuteczna technika badawcza jaką możemy zastosować. Oczywiście nie ograniczamy się tylko do jednej techniki badawczej. Zawsze stosujemy ich kilka w celu jak najbardziej precyzyjnej lokalizacji miejsca awarii. Zawsze zaczynamy od badania kamerą termowizyjną, bardzo wiele widać w świetle podczerwieni. Nie często, ale zdarza się, że nieszczelność jest lokalizowana tylko termowizją. Takie szybkie badania daje dużą satysfakcję. Zwykle jednak kamera termo jest narzędziem pomocniczym i nieszczelność instalacji lokalizowana jest za pomocą czujnika wodorowego i wskazania miejsca o najwyższym stężeniu znacznika.

Wycieki z kanalizacji i próby szczelności dymem znacznikiem

Średnio, co piąta awaria instalacji w Wodzisławiu Śląskim i powiecie wodzisławskim spowodowana jest wyciekiem z kanalizacji. Jesteśmy przygotowani na taką możliwość. Posiadamy kamery TV do wszystkich średnic rur. Dodatkowo wykonujemy próby szczelności instalacji kanalizacyjnej dymem. Takie badania pozwala zidentyfikować niewidoczna dla kamery TV miejsca nieszczelności instalacji np. braki uszczelek pomiędzy rurami. Zadymianie kanalizacji jest także bardzo skuteczną metodą do wskazywania źródeł odorów kanalizacyjnych, które uprzykrzać mogą życie mieszkańców. Jesteśmy w stanie zlokalizować takie miejsce nieszczelności je usunąć.

Osuszanie budynków i mieszkań po zalaniach Wodzisław Śląski

Atutem firmy Termeo z Żor jest kompleksowe podejście do diagnostyki, naprawy awarii oraz osuszania zalanych pomieszczeń. Wszystkie te prace jesteśmy w stanie wykonać w trybie bezgotówkowym z ubezpieczycielem. Osuszamy mieszkania po zalaniach sąsiedzkich wynikłych w nieszczęśliwych wypadków oraz awarii armatury i instalacji wodnych. Jesteśmy w stanie rozliczać się z ubezpieczenia wspólnot mieszkaniowych. W przypadku budynków mieszkalnych wykonujemy wszystkie możliwe metody osuszania, specjalizujemy się w osuszaniu strefy izolacji podposadzkowej (strefa styropianu pod podłogą) metodami inwazyjnymi – przez otwory w podłodze oraz metodą bezinwazyjną bez niszczenia podłóg przez system dysz dylatacyjnych. Jesteśmy w stanie wysuszyć bez uszkodzenia posadzek cały dom ! NIe ma dla firmy Termeo tematów w Wodzisławiu zbyt małych lub zbyt dużych. Radzimy sobie z każdym zadaniem.

Doradzamy w kwestii zgłoszenia szkody do ubezpieczyciela, jest to bardzo ważna cześć szkody i zależy od niej wypłata kwoty odszkodowania. Zapraszamy do kontaktu 731 925 925 Zawsze, proszę pamiętać, że najlepiej pracuje się z lokalnymi firmami, w końcu jesteśmy po sąsiedzku z Żor ! Pozdrowienia

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z naszego archiwum przedstawiające możliwe awarie instalacji wodnych w budynkach.