Kamera termowizyjna - wycieki wody

Lokalizacja wycieków wody kamerą termowizyjną tel. 731 925 925

Badanie termowizyjne wycieków

Wykrywanie wycieków kamerą termowizyjną

Detekcja wycieków kamerą termowizyjną 

Wycieki wody kamerą termowizyjną lokalizuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.


Kamera termowizyjna do lokalizacji wycieków wody – kamera termowizyjna to dziś powszechne narzędzie to diagnostyki wielu problemów technicznych. Używana jest zarówno w przemyśle jak i w usługach dla klientów indywidulanych. Moim zdaniem kamera termowizyjna to bardzo dobre urządzenie diagnostyczne do wykrywania wycieków wody. Jest to jednak w moim przekonaniu w 80% przypadków tylko narzędzie pomocnicze. Sam pracowałem na samym początku tylko z kamerą termowizyjną i wiem, że używając tylko termowizji nie da się skutecznie i precyzyjnie lokalizować wycieków wody. Mam taką zasadę w swojej pracy, że zawsze staram się potwierdzić lokalizację wycieku wody za pomocą jak największej liczby badań i pomiarów, dlatego inwestuje w coraz to nowe technologie i ciekawe urządzenia pomiarowe. Jeżeli co najmniej dwa badania wskazują to samo miejsce, jest to dla mnie wystarczający argument na to, że lokalizacja wycieku przebiegła pomyślnie.

Badanie wycieku kamerą termowizyjną – Posiadam kamerę FLIR T 540. Wysoka rozdzielczość kamery 464x 348 oraz jej doskonała czułość pomiaru sprawiają, że mam w rękach genialne narzędzie pomiarowe. Nigdy jednak nie opieram się tylko na wskazaniach z kamery termowizyjnej, zawsze wykonuję dodatkowy pomiar, dlatego moja skuteczność w lokalizacji wycieków jest wysoka. Zasada jest taka. Jeżeli w nieszczelnej instalacji znajduje się ciecz o wyższej temperaturze, a wyciek jest dostatecznie duży możliwe jest użycie kamery termowizyjnej jako narzędzia pomiarowego. 

Lokalizacja wycieku kamerą termowizyjną – kamera termowizyjna Flir to genialne narzędzie pomiarowe. W przypadku trudnych wycieków, niewielkich wycieków stanowi niezastąpione źródło informacji pomocniczych. Oczywiście, że istnieją wycieki, których lokalizacja za pomocą kamery termowizyjnej zajmuje w porywach 15 minut, ale takie cuda nie zdarzają się często. 

Badanie termowizyjne wycieku – termo kamera wykorzystywana jest przede wszystkim do wycieków z instalacji ciepłej wody użytkowej ( CWU) oraz instalacji ogrzewania centralnego ( CO). Osobną kategorię wycieków są wycieku z ogrzewania podłogowego czyli wycieki z podłogówki. Wyciek z instalacji CWU zwykle są bardzo obfite i jeżeli wyciek wody jest duży to użycie kamery termowizyjnej jako narzędzia pomiarowego jest bardzo właściwe. Zupełnie inaczej wygląda kwestia wycieków z CO. Kamerą termowizyjną praktycznie nie możliwe jest wykrycie niewielkiej nieszczelności, dopiero te większe wypływy wody pozwalają na diagnostykę termowizyjną. Pozostają jeszcze nieszczelności z instalacji ogrzewania podłogowego. Rury PEX przebiegają płytko pod podłogą i nawet te małe nieszczelności możliwe są wykrycia za pomocą badania termowizyjnego. Potrzeba tylko trochę czasu i cierpliwości.

Termowizja wycieku wody – nie każdy wyciek jest  diagnostycznie przyjazdy dla kamery termowizyjnej. Przez lata pracy w temacie nieszczelności instalacji wodnych wypracowałem kilka metod jak przyspieszyć i uskutecznić poszukiwanie wycieków za pomocą kamery termowizyjnej. Udaje mi się zwiększyć nieszczelności instalacji CO na tyle, że wydostaje się z nich tak dużo ciepłej cieczy, co przekłada się na dobrą diagnostykę termowizyjną. Potrafię zastosować wiele różnych tricków szczególnie z instalacjami ogrzewania podłogowego, tak żeby zmusić wyciek do pokazania, gdzie jest. 

Lokalizacja przebiegu rur – bardzo proste badanie termowizyjne. Polega na zagrzaniu poszukiwanej instalacji i wykonaniu badania termowizyjnego w celu wskazania defektów termicznych. W ten sposób można znaleźć przebieg rur z ciepłą wodą, rur grzewczych, rur kanalizacyjnych oraz rur z ogrzewania podłogowego.

Lokalizacja ogrzewania podłogowego – badanie termowizyjne bliźniaczo podobne do lokalizacji wycieku z ogrzewania podłogowego. Konieczne jest rozgrzanie instalacji CO i obserwacja powierzchni podłóg za pomocą termo kamery. 

Usługi kamerą termowizyjną – wykonuję również inne usługi kamerą termowizyjną. Posiadam kamerę Flir T 540 z możliwością kręcenia filmów w podczerwieni – rozdzielczość 464 x 348 punktów.

Wykonuję badania termowizyjne budynków jednorodzinnych zgodnie z normą PN-EN 13187. Wykonuję pełny raport termowizyjny zgodnie z powyższą normą.