Pomiary wilgotności ścian i posadzek

Wycieki wody lokalizuję kamerą termowizyjną tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Usługa pomiaru wilgotności ścian

Wykonuję usługi wykonywania  pomiarów wilgotności ścian oraz posadzek w budynkach mieszkalnych.  Moje prace można podzielić na trzy kategorie.

  1. Usługi związane z pomiarami miernikami wilgotności mające na celu wskazanie miejsca wycieku wody oraz wykonanie stosowanych pomiarów po zalaniu budynku lub mieszkania wodą.  Wilgotnościomierz to bardzo przydatne urządzenie do diagnostyki instalacji wodnych pod kątem lokalizacji miejsca wystąpienia wycieku wody. Wilgoć w domu to poważny sygnał, że instalacja wodna nie jest szczelna. Zawilgocenie na ścianach, wykwity, uszkodzona drewniana podłoga, uszkodzone futryny drzwi, woda na fugach pomiędzy płytkami to sygnały, których nie można bagatelizować.  W budynku lub mieszkaniu j woda wydostaje się poza instalację.  Miernik wilgotności pozwala sprawdzić jaka przestrzeń jest zawilgocona i przeprowadzić wstępną diagnostykę wyciekową.

Do inspekcji budynków pod kątem poszukiwania wycieków najbardziej przydatne są elektrooporowe mierniki wilgotności ścian i posadzek. Szybkość pomiaru, mobilność to ich najważniejsze cechy, które wykorzystuję na codziennie.

Posiadam mierniki wilgotności firm TROTEC oraz TANEL. 

  1.  Usługi związane z pomiarami wilgotności budynków po zakończeniu budowy, a przed rozpoczęciem prac wykończeniowych potwierdzające stan zawilgocenia tynków, stan zawilgocenia wylewek oraz ogólny poziom zawilgocenia w nowych budynkach. W dzisiejszych czasach budynki nie mają czasu sezonować,  tak żeby spokojnie wyschnąć. Dziś każdemu się spieszy, dlatego bardzo ważne  jest przygotowanie i optymalizacja każdego etapu budowy domu, a tak aby zapewnić prawidłowe przygotowanie podłoży pod katem wilgotności dla kolejnych robót budowalnych.  

Wartości zawilgocenia warstw umożliwiające rozpoczęcie kolejnej fazy prac wykończeniowych

– 5% dla robót tynkarskich

-4% dla robót malarskich

-2% dla robót tapeciarskich

-1% dla układania podłóg drewnianych

Usługa osuszania ścian

Osuszam nowe budynki przed i podczas wykonywania prac wykończeniowych – więcej informacji na www.osusz.to

W czasie osuszania ścian i posadzek bardzo ważna jest optymalizacja całego procesu, dlatego zostawiam swoim klientom urządzenie od pomiaru wilgotności. Codzienne pomiary zawilgocenia pozwalają na korygowanie ustawienia urządzeń do osuszania, dając efekt w szybszym usuwaniu wilgoci technologicznej w budynku.

Badanie poziomu wilgotności wylewek przed położeniem podłóg drewnianych. Takie badania wykonuje  przed swoimi pracami każda szanująca się firma parkieciarska. Zwykle wysyłają przed montażem forpocztę w postaci pracownika z urządzeniami do pomiaru wilgotności posadzek.  Nie zawsze jednak sytuacja jest jednoznaczna,  inwestor chce mieć pewność, czy posadzka jest dostatecznie wysuszona lub chce wiedzieć co zrobić, żeby przyspieszyć jej suszenie.

Wykonuje pomiary wilgotności i wylewek metodą CM inaczej karbidową metodą określenia wilgotności materiału budowlanego. W największym skrócie badania metodą CM polegają na pobraniu próbki badanego materiału i umieszczeniu jej ( po zważeniu ) w hermetycznie zamkniętym pojemniku, który wyposażony jest w bardzo dokładny manometr. Do pojemnika obok próbki wkładam fiolkę z węglikiem wapnia ( karbidem). Po zamknięciu pojemnika wstrząsam nim, tak aby stalowe kulki rozbiły fiolę z węglikiem wapnia. Karbid natychmiast wchodzi w reakcję z wodą zawartą w próbce materiału tworząc acetylen, który wytwarza w pojemniku ciśnienie widoczne na manometrze. Sprawdzam wartość ciśnienia, korzystając z tablic dołączonych do urządzenia pomiarowego i określam zawilgocenie wylewki.

Dysponuje sprzętem pomiarowym do prób metodą CM firmy RADTKE MESSTECHNIK

  1. Usługi związane z pomiarami wilgoci w ścian i posadzek w budynkach w czasie procesu mechanicznego osuszania. Wykonuję pełną gamę usług związanych z osuszaniem budynków i mieszkań po zalaniach. Wykonuję osuszanie ścian, osuszanie warstwy izolacji podposadzkowej oraz ozonowanie więcej informacji na www.osusz.to

Pomiary wilgotności ścian i posadzek – osuszanie budynków

Osuszanie  to proces wymagający specjalistycznego sprzętu i  czasu. Koszt całej operacji waha się zwykle od 1 do 5 tyś zł, dlatego warto skorzystać z tego, że posiadacie Państwo ubezpieczenie swojego domu.  Więcej informacji w zakładce http://www.wyciek.pl/zwrot-kosztow

Przygotowuję pełną dokumentację dla ubezpieczyciela z zalanych budynków i mieszkań. Cała dokumentacja zarówno ta przed przystąpieniem do osuszania jak i ta powykonawcza opiera się przede wszystkim na pomiarach wilgotności ścian i posadzek. Muszę udowodnić firmie ubezpieczeniowej, że ściany i przestrzeń podposadzkowa są na tyle wilgotne, że należy je osuszyć, a po wykonaniu zlecenia musze udokumentować, że  usunąłem wilgoć ze ścian, posadzek i przestrzeni izolacji pod posadzkowej. Do wszystkich tych pomiarów niezbędne są pomiary wilgotności materiałów budowlanych. Moja dokumentacja jest najpełniejsza z możliwych i ubezpieczyciel nigdy nie ma pytań i wątpliwości. Opinia jest zwięzła, rzeczowa i zawiera wszystkie niezbędne dane pomiarowe.

W czasie osuszania zostawiam Państwu miernik wilgotności, tak aby codziennie przeprowadzona kontrola wilgotności przegród budowalnych miała na celu maksymalne skrócenie czasu suszenia. W tym przypadku pomiary wilgotnościomierzem przeprowadzacie Państwo sami.

Wykonuję osuszania ścian w budynkach jedno i wielorodzinnym, osuszania piwnic, osuszanie przestrzeni izolacji podposadzkowej ( warstwa styropianu pod wylewką na której ułożone są płytki lub zainstalowana podłoga drewniana).  Ozonuję osuszone mieszkania i budynki, proces ten usuwa chorobotwórcze zarodniki pleśni z domów.

Podsumowując.

Wykonuję wszystkie możliwe pomiary wilgotności w budynkach.  Łączenie z tym, że dokumentacja zawiera także zdjęcia termowizyjna pokazujące zawilgocone powierzchnie. Posiadam bardzo dobre wyposażenie pomiarowe, wilgotnościomierze do betonu, ścian i posadzek.