WYCIEK WODY Z KANALIZACJI

Lokalizuję wycieki wody z instalacji kanalizacyjnej w budynkach jedno i wielorodzinnych. Do wykrywania nieszczelności  z instalacji odpływowej potrzeba zupełnie innych metod i narzędzi niż do wykrywania wycieków wody z instalacji pozostających pod ciśnieniem. 

Wykonuję inspekcje instalacji kanalizacyjnej za pomocą kamer TV.

Posiadam kamery do wszystkich średnic rur jakie używane są w budownictwie mieszkaniowym :

 Kamera z ruchomą głowicą o średnicy głowicy 6 mm, długość przewodu 1,5 m. Kamera idealnie nadaje się do przeprowadzania inspekcji odpływów liniowych i syfonów w kabinach prysznicowych. Urządzenie posiada ruchomą głowicę, dzięki której można się „porozglądać” po rurze w celu wykrycia nieszczelności powodującej przeciek wody.

 Kamera do inspekcji rur o średnicy od 32 do 50 mm i długości przewodu 25 metrów. Większość rur odpływowych z umywalek i pralek to rury 32 mm. Świetny obraz i bardzo elastyczny przewód pozwalają na wykonanie naprawdę trudnych inspekcji. 

-Kamera inspekcyjna do rur o średnicy 50 -110 mm. Kamera posiada świetnie działający lokalizator głowicy, który pozwala z dokładnością do kilku centymetrów na zlokalizowanie przebiegu i miejsca uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej. Kamerą I2000 wykonuję usługi lokalizacji przebiegu instalacji kanalizacyjnej w budynkach i poza nimi.

 Kamera do największych średnic od 110 do 300 mm. Bardzo dobrej jakości obraz pozwala na szybkie i sprawę zdiagnozowanie miejsc nieszczelności w instalacji kanalizacyjnej.

Jeżeli zachodzi taka potrzeba płuczę pod dużym ciśnieniem rury przed wykonaniem inspekcji jest to koszt + 100 zł netto do ceny inspekcji instalacji

Wykonuję próby ciśnieniowe, próby szczelności instalacji kanalizacyjnej w celu sprawdzenia szczelności połączeń rur  (badanie to pozwala sprawdzić czy są założone uszczelki na połączeniach rur kanalizacyjnych).

Przeprowadzam próby szczelności instalacji kanalizacyjnej specjalistycznymi barwnikami do kanalizacji.  Używam barwników w celu wstępnej identyfikacji przeciekającej rury kanalizacyjnej

– barwnik UV zielony – jeżeli przeciek jest niewielki, a jest podejrzenie, że wilgoć w pokoju na ścianie lub suficie to właśnie zasługa kanalizacji.  Koszt 100 gr – 123 zł brutto. Tak ilość środka barwiącego w zupełności wystarczy do wykrycia nieszczelności. Koszt latarki UV 25 zł brutto. Za badania barwnikowe ubezpieczyciel zwraca poniesione koszty.