WYCIEK Z INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Wyciek wody z instalacji CO

Wyciek wody z instalacji ogrzewania podłogowego

Wycieki wody lokalizuję tylko w województwie Śląskim.

Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Lokalizacja wycieków z instalacji centralnego ogrzewania – instalacje CO w budynkach także bywają nieszczelne. Jest to zjawisko dość powszechne w okresie do września do kwietnia każdego roku, zupełnie jednak nie zauważalne i pomijane o okresie późno wiosennym i letnim. To bardzo ciekawa prawidłowość, spowodowana po części wiarą właścicieli tych nieszczelnych instalacji, że może coś się naprawi do września ( instalacje CO, rzeczywiście posiadają tą cudowną właściwość samouzdrawiania, a raczej samoistnego zalepiania się się własnym brudem). Jak wynika z mojego doświadczenia, większość instalacji grzewczych nie chce się jednak naprawić w okresie letniej kanikuły, a raczej wręcz odwrotnie wyciek po okresie letnim wzmaga się jeszcze bardziej, zmuszając do szukania pomocy w czasie, kiedy pracy z wyciekami z CO jest bardzo dużo.

Wykrywanie wycieków z ogrzewania podłogowego – nic chyba tak nie denerwuje Właścicieli domów i mieszkań, jak fakt, że ich kuchnie i łazienki pomimo dziesiątek metrów rur grzewczych zatopionych pod ich nogami, w posadzce są zimne jak lody waniliowe jedzone na bałtyckiej plaży. Nie dość, że zimne to jeszcze pojawiają się ściany są mokre, a sama świadomość, że z instalacji wypływa woda i dodatkowo niszczy dom przelewa czarę goryczy. W ten czas konieczne jest podjęcie działań mających na celu lokalizację miejsca nieszczelności.

W przypadku nieszczelności w instalacji CO należy pamiętać, że jeżeli wypływ wody z uszkodzonej instalacji nie jest dostatecznie duży to wyciek jest niewykrywalny. Dla przykładu dolewanie wody do instalacji raz na tydzień, raz na 4 dni oznacza, że wyciek jest zbyt mały, żeby go znaleźć. W przypadku jeżeli nie dolewacie Państwo wody do instalacji codziennie lokalizacja wycieku z instalacji CO może być problematyczna. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu telefonicznego. Duży wypływ wody oznacza możliwość skorzystania z badania termowizyjnego w czasie badania, gaz znacznikowy w dużej ilości wyjdzie poza rury i pokaże źródło nieszczelności, w przypadku dużych nieszczelności można użyć metody nasłuchowej.

Małe wycieki są praktycznie niewykrywalne, ale to nie oznacza, że nic nie można z nimi zrobić. Oczywiście, że można. Proponuję całą gamę uszczelniaczy chemicznych do instalacji CO. Każda instalacja ma swój uszczelniacz, należy wybrać model uszczelniacza ze względu na siłę wycieku wody. Zapraszam do odwiedzenia mojego sklepu internetowego

www.uszczelniacze.net

Metody wykrywania wycieków z instalacji CO

Wykrywanie wycieków z instalacji centralnego ogrzewania za pomocą kamery termowizyjnej. Badanie kamerą termowizyjną obrazu termicznego powierzchni ścian i podłóg to najpopularniejsza metoda badawcza. Ciepły czynnik grzewczy wypływa poza instalację wygrzewając przestrzeń pod posadzką lub w ścianach – taki defekt termiczny jest widoczny wtedy na ekranie kamery termowizyjnej. No tak, ale wyciek musi być na tyle duży, żeby był wstanie zaistnieć w obrazie termowizyjnym. Co jeżeli podejrzanych miejsc na kamerze jest kilka, to wszystko mogą być nieizolowane kształtki instalacji, a nie wycieki … Konieczna jest inna metoda badawcza – gaz znacznikowy. Po więcej zdjęć i informacji zapraszam na odnośniki z mojej strony badaniach wycieków kamerami termowizyjnymi – linki poniżej.

Powyżej znajduje się link do podstrony, gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji o lokalizacji wycieków kamerą termowizyjną

Zapraszam także do odwiedzenia mojego bloga z wykrytymi przeze mnie wyciekami wody. Wiele z nich lokalizowałem właśnie z pomocą kamery termowizyjnej.

https://termeo.blogspot.com

Wykrywanie wycieków z instalacji centralnego ogrzewania  za pomocą gazu znacznikowego. Metoda badania szczelności instalacji gazem znacznikowym jest bardzo skuteczna i wiele sprawdzona przez mnie wiele setek razy. W przypadku nieszczelności z instalacji CO warunkiem koniecznym do przeprowadzenia badania gazem jest siła wycieku. W tym celu wykonuję proste badanie, które pokaże czy warto poświęcać czas i napełniać instalację gazem czy lepiej zdecydować się na odkuwanie, na ślepo, newralgicznych miejsc wskazanych w trakcie badania termowizyjnego. Najważniejsze to zlokalizować wyciek, metoda badawcza nie jest ważna. Musi być skuteczna i tyle.

Metoda nasłuchowa. W przypadku wycieków z instalacji CO jest marginalna i praktycznie nieużywana.

Galeria filmów i zdjęć zlokalizowanych wycieków wody

Film nakręcony kamerą termowizyjną – podręcznikowy obraz nieszczelności z instalacji ogrzewania podłogowego

Zdjęcia z udanych lokalizacji wycieków

Wyciek z instalacji widoczny pod posadzką w narożniku pomieszczenia
Wyciek z instalacji CO. Szatnia. Zakład przemysłowy Racibórz
Wyciek z CO. Przedsionek domu. Rydułtowy.
Nieszczelna mufa instalacji CO. Dom jednorodzinny Turza Śląska
Rury zasilania rozdzielaczy. Lokal gastronomiczny Katowice
Brak zacisku na trójniku. Dom jednorodzinny Pszczyna
Wyciek z rur PEX. Uszkodzona powierzchnia rury. Mieszkanie Pisarzowice k. Bielska Białej