WYCIEK  Z INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Wyciek wody z instalacji CO

Wyciek wody z instalacji ogrzewania podłogowego

Nieszczelność instalacji grzewczej w budynkach i mieszkaniach to dość powszechne zjawisko paranormalne występujące w bardzo dużym natężeniu  na terenie RP od połowy września do połowy kwietnia każdego roku. Dlaczego zjawisko paranormalne ? Odpowiadam :  Ponieważ wycieki z CO to szczególny rodzaj wycieków niby powszechne w sezonie grzewczym, powodują zawilgocenia ścian, posadzek, większość nie jest trudnych do wykrycia za pomocą najtańszej nawet kamery termowizyjnej lub dobrego pirometru, jednak są przypadki, kiedy kamera termo to za mało, a wykrycie cieknącego problemy zaczyna robić poważne trudności. W wielu przypadkach potrzeba doświadczenia w wykrywaniu wycieków i połączonych sił kilku technik badawczych – tak, aby wyciek został sprytnie i precyzyjnie zlokalizowany pod posadzką w lub ścianie. Jeżeli metody badawcze zawiodą, mam asa w rękawie w postaci uszczelniaczy do CO. Zawsze mam w aucie podręczny zestaw uszczelniaczy do CO. Więcej o uszczelniaczach proszę przeczytać na mojej stronie www

www.uszczelniacze.net

Metody wykrywania wycieków

Wykrywanie wycieków z instalacji centralnego ogrzewania za pomocą kamery termowizyjnej. Jest to najpopularniejsza metoda badawcza. Najprostszą kamerę termowizyjna można samemu zdiagnozować wyciek wody z CO. Jak wspomniałem, są jednak wycieki, gdzie kamera termowizyjna pokaże takie cuda, że hydraulik by się zdziwił co narobi, a pod odkuciu posadzki lub ściany wycieku nie będzie. Podsumowując. Na ten moment mam zrobionych blisko 30 tyś. zdjęć termowizyjnych, wykrytych wiele wycieków z CO i bardzo bogate doświadczenie w kwestii wykrywania nieszczelności w systemach grzewczych gazem znacznikowym i jestem pewien, że będę w stanie Państwu pomóc wykryć przyczynę  oraz miejsce wycieku wody z instalacji CO

Link do postu na moim blogu, jak wyglądają pewniaki na kamerze termowizyjnej, gdzie pod podkuciu ściany i posadzki było sucho.

https://termeo.blogspot.com/search?q=pewniaki

W moim przypadku kamera termowizyjna to tylko narzędzie pomocnicze do wykonania precyzyjnej diagnostyki nieszczelnej instalacji CO.

Wykrywanie wycieków z instalacji centralnego ogrzewania  za pomocą gazu znacznikowego.

W przypadkach, kiedy zawiedzie badanie kamerą termowizyjną, pozostaje jeszcze metoda gazu znacznikowego, która zwykle  pozwala na bardzo precyzyjne zlokalizowanie miejsca wycieku wody. Niestety w przypadku centralnego ogrzewania gaz znacznikowy nie  może musi zadziałać. Szczegóły tego problemu pominę, ale tak się czasami dzieje, że wycieku z CO gazem znacznikowym nie udaje się znaleźć.  Mam tego pełną świadomość i jeżeli widzę takie zagrożenie przebiegu badania, że badanie gazem może nie przynieść zamierzonych rezultatów od razu informuję o tym Zleceniodawców badania.

Link do bloga pokazujący zlokalizowane przeze mnie  wycieki wody w instalacji CO

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=35475406577051855#allposts

W sprawie wycieków z instalacji CO zawsze proszę o telefon, postaram się pomóc, doradzić i wstępnie zdiagnozować problem. W przypadku, gdybym nie odbierał telefonu proszę o wiadomość tekstową SMS.  Z góry dziękuje i do następnego wycieku !

Pozdrawiam Maciej Krysztafkiewicz  tel. 731 925 925

 Kilka zdjęć z wykrytych przeze mnie wycieków z instalacji CO

uszkodzona rura PEX

Uszkodzona, przemrożona rura PEX

Rura PEX rozerwana przez mróz

Rozerwana rura PEX

Uszkodzenie rury PEX - rozerwana przez lód

Przemrożenie rury PEX

Szkoda górnicza. Tąpnięcie wygięło najsłabszą część rury.

Wyciek miał miejsce w okolicy ze szkodami górniczymi. Po serii tąpnięć pojawił się wyciek wody

Uszkodzona stalowa rura instalacji CO. Wiek 18 lat.

Uszkodzenie instalacji CO z rur stalowych przez tąpnięcie

Uszkodzony został najsłabszy fragment rury,

Na zdjęciu widać jak rura została przełamana przez ruchy budynku