Czyszczenie systemów grzewczych i płukanie rur instalacji wodnych w budynkach

PŁUKANIE INSTALACJI CENTRALNEGO OGRZEWANIA

Wykonuję usługi czyszczenia instalacji CO profesjonalnym sprzętem firmy Rothenberger. Posiadam urządzenie ROPULS. Urządzenie usuwa zaszlamienia w systemach ogrzewania podłogowego i grzejnikach. W przypadkach bardzo ciężkiego zanieczyszczenia instalacji jeżeli istnieje taka możliwość zdejmujemy wszystkie grzejniki, płuczemy je poza budynkiem, a rury instalacji CO są udrażniane za pomocą środków chemicznych  i urządzenia ROPULS bez dodatkowego zładu wody w grzejnikach. Płukanie grzejników jest o tyle ważne, że to właśnie w nich zabiera się najwięcej zanieczyszczeń, opiłków oraz kamienia kotłowego. Wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte poza grzejnik i nie trafią z powrotem do instalacji CO

Czyścimy i udrażniamy instalacje ogrzewania podłogowego.  W przypadku, kiedy instalacja zaczyna gorzej grzać, pojawiają się kłopoty z przepływem wody należy przepłukać instalację ogrzewania podłogowego.

Czyszczenie instalacji CO trwa około 6 godzin i nie wymaga zwykle żadnej ingerencji w instalację, tzn. nic nie przerabiamy fizycznie w instalacji.

Wykorzystujemy tylko oryginalne płyny do czyszczenia instalacji CO firmy Rothenberger.

Czyszczenie rur instalacji centralnego ogrzewania pozwala zoptymalizować pracę sytemu grzewczego – działa on bardziej wydajnie, pompa do CO, nie pracuje tak bardzo obciążona, co przedłuża jej czas pracy.  Czyszcząc system grzewczy oszczędzacie Państwo energię – zarówno paliwo na ogrzewanie jaki prąd na pracę pompy obiegowej.

Czyszczenie centralnego ogrzewania może zostać wykonane przez moją firmę lub może wykonać je Państwo sami.  Proponuje chemiczny środek do samodzielnego czyszczenia instalacji grzewczych. Płyn czyszczący do instalacji CO nazywa się Multiseal HR. Poniżej daję link do mojego sklepu, gdzie sprzedaję ten produkt.

http://uszczelniacze.net/plukanie-instalacji-co/14-multiseal-hr.html

Oczywiście, czyszczenie za pomocą urządzenia mechanicznego jest bardziej skuteczne, ale koszt usługi i środków do chemicznego czyszczenia instalacji jest nieporównywalnie wyższy niż koszt Multiseala HR.

Wykonuję także usługi konserwacji instalacji centralnego ogrzewania. Po przepłukaniu niebieskim środkiem do konserwacji Rothenberger instalacja jest zabezpieczona przed ponownym odkładaniu się osadów.

PŁUKANIE INSTALACJ I WODY PITNEJ

Wykonuję usługi czyszczenia i odkażania instalacji wody pitnej w budynkach

Usługi udrażniania instalacji wodnych w budynkach. Moja praca ma na celu udrożnienie zatkanych rur wodnych, niestety bardzo często zdarza się, że rury instalacji wodnej wykonane są ze słabej jakości stali  i wewnątrz pojawia się rdzawy nalot, a same rury zaczyna trawić korozja. Pamiętać należy, że każde płukanie chemiczne przeprowadzone w budynku, gdzie instalacja jest wykonana z rur stalowych może spowodować wypłukanie rdzy zalepiającej dotychczasowe nieszczelności i powstanie przez to wycieku wody. W tym miejscu warto się zastanowić, czy płukać i czyścić rury wodne czy może lepiej zaplanować generalny remont połączony z wymianą instalacji. Udrażnianie starych zarośniętych rur stalowych może okazać się pozbawione sensu. Czyszczenie rur wodnych z innych materiałów z plastiku, miedzi lub rury PEX nie może spowodować powstania wycieku wody lub innego uszkodzenia.

Pompa do płukania instalacji wodnej za pomocą mieszaniny wodno – powietrznej skutecznie usuwa osady z rur wodnych

Używam tylko sprawdzonych profesjonalnych środków do płukania i dezynfekcji rur z wodą pitną firmy Rothenberger

Czyszczenie systemów grzewczych i płukanie rur instalacji wodnych – czy to się opłaca?

Jest to pytanie, które często zadają sobie zarówno osoby mieszkające w starszych domach jednorodzinnych, jak i właściciele obiektów wybudowanych zaledwie jedną czy dwie dekady temu. Tak naprawdę, czyszczenie systemów grzewczych i płukanie rur instalacji wodnych to zabiegi usprawniające działanie tego typu infrastruktury, dlatego w większości przypadków ich regularne przeprowadzanie rzeczywiście się opłaca. Szczególnie że ze względu na uwarunkowania geologiczne, woda krążąca w instalacji CO oraz WU jest najczęściej bogata w wapń i magnez, co negatywnie wpływa na kondycję rur oraz wszystkich urządzeń mających z nią styczność. Tak zwana twarda woda sprawia, że system grzewczy oraz elementy infrastruktury dystrybuującej WU są nieustannie narażone na gromadzenie się kamienia, a to z biegiem czasu może doprowadzić do zmniejszenia dynamiki przepływu czy nawet awarii. Takie działania jak regularne czyszczenie i płukanie rur wydają się więc być rozsądnym rozwiązaniem. Należy jednak pamiętać, że w przypadku starszych instalacji wodnych zbudowanych z kiepskiej jakości komponentów stalowych, po usunięciu kamienia i rdzy może dojść do wycieku spowodowanego odsłonięciem zasklepionych pęknięć, stąd zalecane jest rozważne podejście do tematu.

Dlaczego czyszczenie systemów grzewczych i płukanie rur instalacji wodnych warto zlecić profesjonaliście?

Od lat zajmuję się czyszczeniem systemów grzewczych i płukaniem rur instalacji wodnych, dlatego mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że w większości przypadków, skorzystanie z pomocy fachowca w tym zakresie to najlepsze rozwiązanie. Tego typu infrastruktura wymaga bowiem eksperckiego podejścia i zastosowania specjalistycznych technologii oraz środków, które umożliwią efektywne udrożnienie instalacji wodnej. Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest ocena stanu rur oraz urządzeń peryferyjnych przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań. Jeżeli więc mieszkasz w województwie śląskim, planujesz czyszczenie systemów grzewczych lub płukanie rur rozprowadzających wodę użytkową, to koniecznie skontaktuj się ze mną – zapraszam!

płukanie instalacji grzewczej

Urządzenie do płukanie instalacji grzewczej ROPULS

czyszczenie instalacji ogrzewania podłogowego

Czyszczenie instalacji ogrzewania podłogowego

płukanie instalacji grzeczych

Płyn do płukania instalacji ogrzewania centralnego

Płukanie rur instalacji grzeczych

Płyn do konserwacji układów centralnego ogrzewania

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu mojego autorstwa