Lokalizacja wycieków wody gazem znacznikowym

Przedstawiam filmy mojego autorstwa nakręcone podczas lokalizacji wycieków wody


[/av_textblock]

Gaz znacznikowy NH5 do lokalizacji wycieków wody

Wykrywaniem wycieków wody metodą gazu znacznika zajmujemy się od 2011 r. Jesteśmy najstarszą na Górnym Śląsku firmą diagnostyczną wykonującą diagnostyki gazem NH5. Posiadamy największe doświadczenie w pracy z gazem znacznikiem zdobyłem przez setki wykrytych nieszczelności oraz liczne szkolenia zagranicą. Obecnie sam prowadzę specjalistyczne szkolenia w lokalizacji wycieków gazem znacznikowym, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami Kraju. Obejmują one zarówno kwestie wykrywanie wycieków wewnątrz budynków ( w czym się specjalizuję), ale także lokalizację nieszczelności na rurociągach zewnętrznych. Gaz znacznik to mieszanina wodoru ( 5 %) i azotu ( 95 %). Gaz jest bezpieczny i niepalny. Nie ma zapachu, ani smaku. Nie wywołuje reakcji alergicznych, jest bezpieczny dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Miesza się z woda, ale nie jest toksyczny.

Gaz śladowy do wykrywania nieszczelności instalacji

Gaz śladowy lub gaz formujący to inne nazwy gazu znacznika, które są rzadziej używane do określenia mieszanki używanej do lokalizacji nieszczelności instalacji wodnych. Badanie szczelności instalacji polega na wskazaniu miejsca wypływu wodoru za pomocą czujnika gazowego. Niby proste, ale praktyka jednak nie jest taka kolorowa. Kto widział lub sam próbował to wie o czym pisze. Przyjeżdżamy do Państwa m. in. z niewielką butlą gazową o pojemności 8 litrów ( do dużych instalacji mamy większe butle). Oczywiście, cały sprzęt posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i jest przez nas codziennie testowany pod kątem szczelności i bezpieczeństwa.

Szukanie wycieku gazem

Cały proces poszukiwania nieszczelności to około 2 do 4 godzin pracy. Choć zdarzają się znacznie bardziej skomplikowane przypadki diagnostyczne, czego ani Państwu, ani sobie nie życzę. Badanie gazem znacznikowym trwa zwykle od 2 do 30 minut. Krótko, ale intensywnie. Czas pomiaru uzależniony jest do czułości sprzętu ( posiadamy najlepszy i najbardziej czuły sprzęt pomiarowy) oraz od siły wycieku wody, a raczej do szybkości wypływu gazu znacznikowego.

Próba szczelności gazem znacznikowym

Jest to podstawowe badanie diagnostyczne wykonywanie w lokalizacji nieszczelności instalacji wodnych. Specjalizujemy się w tych badaniach. Jako pierwszy w 2011 r. wykonywałem takie badania na Śląsku. Wiedzę na ten temat zdobywałem przez doświadczenie i praktykę oraz kursy diagnostyczne w Niemczech. W tym momencie mam własną szkołę i technikę lokalizacji wycieku wody gazem znacznikowym. Sam prowadzę liczne kursy i szkolenia zarówno Polsce jak i za granica.