detekcja odorów kanalizacyjnych

Pojawianie się odorów kanalizacyjnych w mieszkaniu lub budynku to problem, z którym trzeba jako najszybciej podjąć walkę. Powodem jest oczywisty dyskomfort użytkowników przez ekstremalne doznania zapachowe jak i względy zdrowotne. To co nasz nos identyfikuje jako odór kanalizacji to mieszanina gazów gnilnych oraz bioaerozolu (wprost z najgłębszych rur ściekowych) sytemu odprowadzania ścieków. Jak się tego pozbyć ? Zapraszam do artykułu

Czytaj dalej
Cenniki wycieków wody

Z pozoru prosta sprawa – cennik na stronie internetowej firmy proponującej usługi lokalizacji wycieków wody. Podstawowy temat do zapoznania się przed wykonaniem telefonu w celu umówienia się na wizytę. Jak prawidłowo odczytać ceny usługi i gdzie jest haczyk? Zapraszam do artykułu.

Czytaj dalej
Zbliżenie wycieku z bliska

Jak z bliska wygląda wyciek wody z instalacji PP ? Udało się nam zdobyć nieszczelną kształtkę PP z instalacji wody ciepłej z mieszkania w Katowicach. Chcielibyśmy pokazać Państwu jak wygląda taka nieszczelność z bliska i zastanowić się co mogło ją spowodować.

Czytaj dalej
Jaki uszczelniacz wybrać

Czy istnieje metoda bezinwazyjnej naprawy cieknącej instalacji ? Co zrobić w przypadku, kiedy nie ma możliwości kucia posadzek lub ścian ? Na te pytania i więcej postaram się odpowiedzieć w tym poście. Poruszę wszystkie kwestie związane z formami naprawy awarii instalacji wodnych za pomocą uszczelniaczy Multiseal firmy Unipak. Zapraszam do dalszej części artykułu.

Czytaj dalej
Jak dobrze wybrać firmę do lokalizacji wycieków wody

Przedstawiam, zestawienie najważniejszych kryteriów jakie powinny zadecydować o wyborze firmy do lokalizacji wycieków wody. Krok po kroku opiszę wszystkie aspekty tego z zestawienia. Zapraszam do mojego artykułu .

Czytaj dalej
wyciek z instalacji CO Gliwice

Sezon grzewczy w pełni, w momencie kiedy piszę te słowa za oknem zima w pełną gębą (tylko do jutra). W związku z tym musi być coś z tematem ogrzewania. Przedstawiam wyciek z instalacji grzewczej znaleziony tylko badaniem termowizyjnym. Po więcej szczegółów zapraszam dalej.

Czytaj dalej
cieknie woda pod prysznicem

Niebezpiecznie często powtarza się ten sam scenariusz. Kabina prysznicowa, brodzik i zawilgocone ściany, które do niego przylegają. Powodów może być kilka, co się wydarzyło tym razem ? Zapraszam do mojej fotorelacji z poszukiwania wycieku.

Czytaj dalej
wyciek wody z kanalizacji

Instalacja odpływowa czyli kanalizacja – analiza pod kątem występowania wycieków wody

Kanalizacja jest obok instalacji wodnych (ciepła i zimna woda) oraz instalacji grzewczej podstawową instalacją w naszych domach i mieszkaniach. W odróżnieniu od wyżej wymienionych nie jest to instalacja, gdzie woda pozostaje pod ciśnieniem, dlatego wydaje się być z pozoru niegroźna, jeżeli chodzi zagrożenie wyciekami wody. I jest bardzo wielki błąd. Kanalizacja jest przyczyną, co piątego zalania jakie diagnozujemy. Nie możliwe ? A jednak !

Czytaj dalej
Jak szukać wycieku wody

Przedstawiam kilka rad jak wykonać podstawową inspekcję urządzeń wodnych w swoim domu pod kątem wykrycia potencjalnej nieszczelności. Na co zwrócić uwagę ? Dodatkowo przedstawiam swoje uwagi na temat szukania w internecie firm do lokalizacji nieszczelności. Na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać, o co zapytać ?

Czytaj dalej
Zalany sufit zalane ściany co robić

Przedstawiam plan działania w przypadku wykrycia mokrych ścian lub mokrego sufitu w swoim domu lub mieszkaniu. Jest to sprawdzony w akcji gotowy plan postępowania w sytuacji kryzysowej. Podzieliłem go na dwie części co zrobić w przypadku zawilgocenia sufitu oraz ścian.

Czytaj dalej