ZATKANY ODKURZACZ CENTRALNY

Usługi wykonuję tylko na terenie Śląska :

Badanie drożności rur odkurzacza centralnego wykonuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Odkurzacze centralne to bardzo powszechnie montowane urządzenia w  budynkach. Łatwość i prostota użycia a przede wszystkich ich funkcjonalność sprawiają, że tak chętnie montowane są w naszych domach. Niestety nie wszyscy jednak mogą cieszyć się spokojnym i bezstresowym używaniem odkurzacza centralnego. Są budynki, gdzie centralne odkurzanie zatyka się  lub siła ciągu w części gniazd nie jest tak silna jak powinna być. W takich przypadkach instalacja odkurzacza centralnego musi być okresowo  odtykana spiralami do czyszczenia kanalizacji jednak przyczyna problemu pozostaje. Zdarzają się zatory w rurach odkurzacza centralnego, które bardzo ciężko jest usunąć nawet za pomocą profesjonalnych spiral kanalizacyjnych, ponieważ nie zawsze spirala układa się w rurach tak jak tego chcemy i może penetrować zupełnie inną rurą niż ta, gdzie zlokalizowany jest zator.  

Przyczynami zatorów w instalacji odkurzacza centralnego :

– usuwanie przed odkurzacz dużych przedmiotów jak zabawki

– usuwanie patyczków do czyszczenia uszu, patyczki do lizaka, które w rurze mogą ustawić się  w poprzek rury

– usuwanie dużej ilości sierści zwierząt

– błąd instalatora

– wada fabryczna rury odkurzacza

W takich przypadkach należy przede wszystkim umiejscowić zatkane miejsce w rurze odkurzacza centralnego. Takie badanie wykonuje się kamerą inspekcyjna, wytrwale poszukując miejsca zatoru w rurach. Inspekcje rur odkurzacza wykonuję kamerą TV RIDGID NanoReel – dedykowaną  do niewielkich średnic rur i o długości przewodu 25 m. Jest sprzęt, który idealnie nadaje się do tego typu prac.

Głowicę kamery można bardzo dokładnie zlokalizować, co pozwala określić miejsce zatoru. Jeżeli wiem, gdzie w którym miejscu jest zatkane, mogę precyzyjnie odetkać zator za pomocą specjalistycznego urządzenia dedykowanego  do odkurzaczy centralnych RIDGID K 45 ze spiralą 6 mm. Długość spirali w urządzeniu to 10 metrów.

Cała operacja trwa zwykle 2- 3 godziny

Koszt 400 zł + dojazd

Link do posta na moim blogu przedstawiającego wykonaną usługę odetkania instalacji centralnego odkurzacza.

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=35475406577051855#editor/target=post;postID=5287452749799507057;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=0;src=postname