ZATKANY ODKURZACZ CENTRALNY

Usługa polega na przywróceniu drożności rur odkurzacza. Prace wykonuję profesjonalnymi spiralami firmy Rothenberger. Skuteczność 100 % – dotychczas wszystkie zalecenia wykonałem w pełnym zakresie.

Stosuję techniki : czyszczenia rur spiralami

przedmuchiwania sprężonym powietrzem

zasysanie zawartości rur przemysłowym odkurzaczem o dużym ciągu

Usługi wykonuję tylko na terenie Śląska :

Przywracanie drożności rur odkurzacza centralnego wykonuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Zatkana instalacja odkurzacza centralnego – w przypadku, kiedy poszczególne gniazdka odkurzacza odmawiają współpracy lub ciąg jest tak niewielki, że ssawka nie chce zbierać większych drobin ziemi i piasku prawie pewnym jest, że zatkała się rura odkurzacza centralnego. Powodem zatkania jest zwykle zablokowanie w rurze większego obiektu i obklejenie przez mniejsze cząstki, w wyniku czego powstaje zator.

Odkurzacz centralny nie ciągnie – co powoduje zatkania rury odkurzacza centralnego ? Najczęściej są to zabawki, patyczki do uszu, kawałki roślin domowych – łodygi i liście. W przypadku odkurzania przydomowych tarasów i werand możliwe, że drobimy ziemi będą wilgotne i przylepią się do ścianek rur dodajmy to tego psią sierść i problem gotowy.

Zatkana rura odkurzacza centralnego – cała usługa odtykania rury odkurzacza centralnego polega na włożeniu spirali do rury i usunięciu zatoru. Czasami operacja nie jest jednak ani prosta, ani szybka, ani przyjemna.

Zatkany odkurzacz centralny – zatkanie odkurzacza praktycznie niemożliwa korzystanie z tego pożytecznego urządzenia. W zależności od tego, gdzie jest zator, mogą nie działać wszystkie lub tylko część gniazd.

Zapchany odkurzacz centralny – jeżeli zator w rurze jest tylko punktowy, tzn tylko w jednym miejscu, na niewielkim odcinku to sprawa jest prosta. Jeżeli jednak niedrożność powstawała tygodniami, to zator może mieć kilkadziesiąt centymetrów długości.

Zapchana rura odkurzacza – jak to możliwe, że w gładkich rurach odkurzacza powstają zatory. Otóż rury wcale nie są gładkie, każde łączenie rur to ostra krawędź rury wystająca do środka. Te krawędzie widoczne są w czasie inspekcji rur kamerą TV i to właśnie złe ustawienie wciągniętych przed odkurzacz obiektów powoduje powstanie konstrukcji, na której osadzają się inne większe przedmioty wciągnięte odkurzaczem.

Cała operacja trwa zwykle 2- 3 godziny

Koszt około 400 zł + dojazd