Dzień dobry Jastrzębie Zdrój !

Jesteśmy z Żor, od 2010 r oku zajmujemy się lokalizacją wycieków wody w budynkach. Jesteśmy jedyną profesjonalną firmą diagnostyczną instalacji wodnych w okolicy Żor i Jastrzębia. Nasze usługi wykonujemy tylko na terenie Górnego Śląska. Skoro jesteśmy praktycznie sąsiadami, to oferujemy Państwu krótki czas reakcji na zgłoszenie awarii wodnej. Zwykle jest to 48 godzin o zlecenia prac. Jeżeli w Państwa domu lub mieszkaniu pojawiły się nagle mokre ściany, wykwity, odkształceniu uległy listwy przypodłogowe lub ościeżnica drzwi uległa uszkodzeniu i nie można ich zamkną – są to typowe wycieki nieszczelności instalacji wodnych. Firma Termeo Maciej Krysztafkiewicz z Żor jest w stanie pomóc. Prosimy o telefon 731 925 925. Wykonujemy pełną diagnostykę instalacji wodnych w budynkach, zajmujemy się instalacjami wodnymi, grzewczymi oraz awariami kanalizacji. Przeprowadzamy próby ciśnieniowe instalacji manometrami wzorcowanymi – badania takie zawsze są zakończone sporządzeniem protokołu.

Rozliczenie bezgotówkowe z ubezpieczycielem dla mieszkańców Jastrzębia Zdroju.

W przypadku jeżeli posiadacie Państwo ubezpieczenie domu lub mieszkania i zgłosicie Państwo szkodę możliwe jest rozliczenie całej diagnostyki instalacji, naprawy oraz osuszania w sposób bezgotówkowy. Warunkiem koniecznym takiego rozwiązania jest posiadanie załącznika do polisy – POSZUKIWANIE PRZYCZYNY SZKODY. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni jak prawidłowo zgłosić szkodę zalaniową proszę o kontakt 731 925 925 lub 500 220 316 Jesteśmy w stanie pomóc mieszkańcom Jastrzębia Zdroju jak to zrobić prawidłowo, tak aby nie było problemów z wypłatą odszkodowania. Atutem firmy Termeo z Żor jest fakt, że wykonujemy diagnostykę instalacji ( lokalizujemy wyciek wody), naprawiamy instalację oraz osuszamy zalane pomieszczenia. Wszystkie prace wykonuje jedna firma i jeżeli zajdzie taka potrzeba wystawiana jest jedna faktura.

Metody lokalizacji wycieków wody

Diagnozujemy awarie instalacji wodnych za pomocą wszystkich dostępnych metod badawczych. Specjalizujemy się w lokalizacji nieszczelności metodą gazu znacznika NH5. Firma Termeo jako pierwsza na Górnym Śląsku zaczęła wykonywać takie badania, posiadamy największe doświadczenie w regionie – które przekłada się na ponad 2000 potwierdzonych nieszczelności wykrytych przez Właściciela firmy Maciej Krysztafkiewicza i setki innych zlokalizowanych przez pracowników. Posiadamy najbardziej zaawansowany technicznie sprzęt pomiarowy, co w połączeniu z doświadczeniem daje bardzo dobre efekty diagnostyczne, czego mogą być dowodem zadowoleni mieszkańcy Jastrzębia Zdroju. Przedstawiam w kilku zdaniach nasze metody badawcze

  • Gaz znacznikowy – podstawowe badanie mające na celu wskazanie najwyższego stężenia gazu znacznika. Cała diagnostyka polega na usunięciu z instalacji wodny, wykonania próby szczelności mieszaniną wodoru i azotu. Pozwala to na wskazanie za pomocą specjalistycznego czujnika miejsca najwyższego stężenia wodoru, co sugeruje miejsce nieszczelności badanej instalacji.
  • Kamera termowizyjna – bezinwazyjna metoda badawcza polegająca na skanowaniu powierzchni w świetle podczerwieni w poszukiwaniu obszarów o podwyższonej temperaturze. Takie gorące miejsca sugerują lokalizację awarii instalacji z ciepłym czynnikiem w rurach – kamera termowizyjna robi dobrą robotę diagnostyczną nie tylko Jastrzębiu Zdroju, ale także w innych miejscach, wszędzie tam, gdzie wycieka z instalacji np. ciepła woda. Jest to genialna metoda wskazywania miejsc wycieku instalacji CWU (ciepła woda użytkowa) oraz centralnego ogrzewania.
  • Metoda nasłuchowa – użycie geofonu w budynkach może być problematyczne, z powodu wielu urządzeń powodujących zakłócenia i szumy podobne do tych wyciekowych.
  • Kamerowanie rur – najbardziej prymitywna metoda diagnostyczna instalacji kanalizacyjnej polegająca na wizyjnej kontroli stanu rur instalacji odpływowej
  • Próba dymowa instalacji kanalizacyjnej – badanie polegające na prowadzeniu pod ciśnieniem bezpiecznego dymu znacznika do rur kanalizacyjnych. Jest to bardzo dobre badanie do wskazywania źródeł fetoru, odoru kanalizacyjnego w domu lub mieszkaniu.
  • Barwniki UV – specjalistyczny środki chemiczne do diagnostyki szczelności instalacji odpływowej. Używamy wszystkich podstawowych kolorów oraz odmian z cząsteczkami UV

Osuszanie budynków i mieszkań po zalaniu w Jastrzębiu Zdroju

Firma Termeo Maciej Krysztafkiewicz z Żor zajmuje się zarówno lokalizacją wycieków, naprawą instalacji oraz osuszaniem zalanych pomieszczeń. Wszystkie te prace możemy wykonać rozliczając się w trybie bezgotówkowym z ubezpieczycielem. W kwestii rozliczenia prosimy o kontakt 731 925 925. Osuszamy ściany, posadzki oraz przestrzeń izolacji pod podłogą. Zalana strefa izolacji to duży problem, ponieważ woda spod podłogi praktycznie nie ma jak wyparować. W tym przypadku nie ma co liczyć na możliwości naturalnego, samoistnego wysychania. Naturalnym trybem schnięcia mogą być osuszanie ściany i sufitu, ale nie zamknięta przestrzeń styropianu po wylewką posadzki. W celu usunięcia wody spomiędzy izolacji termicznej a wylewki posadzki stosujemy technikę osuszania przez stworzenie sztucznego, wspomaganego mechanicznie ruchu powietrza. Są dwie metody przeprowadzenia tego osuszania. Pierwsza polega na wykonaniu otworów w posadzce ( metoda niszcząca dla podłóg), druga bezinwazyjna polegająca na wentylowaniu strefy izolacji styropianowej przez dylatacje posadzki. Używamy wtedy specjalistycznych dysz pozwalających bezinwazyjnie prowadzać suche, ciepłe powietrze pod posadzkę.

W razie pytań w sprawie osuszania prosimy o kontakt pod numerem telefonu 731 923 923