KAMERA TERMOWIZYJNA

Lokalizowanie wycieków kamerą termowizyjną

Wykrywanie wycieku kamerą termowizyjną

Lokalizacja przebiegu rur kamerą termowizyjną

Wykrywanie nieszczelności ogrzewania podłogowego

Wycieki wody lokalizuję kamerą termowizyjną tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Używam zawodowo kamery termowizyjnej od blisko 10 lat. Wykonałem prawie 35 tysięcy termogramów i wykryłem kilka setek wycieków. Posiadam kamerę FLIR T 540 o rozdzielczości 464 x 348 pikseli. Jakość obrazu pozwala na diagnostykę kamerą naprawdę małych wycieków wody, z drugiej strony moje bogate doświadczenie zawodowe ułatwia mi sprawnie lokalizować nieszczelności instalacji w budynkach.

Kamera termowizyjna do lokalizacji wycieku wody

Kamera termowizyjna jest w stanie wskazać obszar o odmiennej temperaturze w celu identyfikacji potencjalnego miejsca nieszczelności instalacji wodnej. W przypadku instalacji z gorącym czynnikiem – instalacja CO oraz CWU – szukamy gorącej plamy, w przypadku instalacji wody zimnej – szukamy wychłodzenia .

Badanie wycieku kamerą termowizyjną

Kamera termowizyjna to genialne narzędzie diagnostyczne. W przypadku ciepłych rur instalacji grzewczych lub CWU pozwala na określenie przebiegu instalacji oraz wskazanie diagnostycznie niepewnych miejsc, których obraz termicznych sugeruje wyciek wody

Lokalizacja wycieku wody kamerą termowizyjną

Kamerę termowizyjną używam przede wszystkim jako narzędzie pomocnicze. Zawsze używam innej metody w potwierdzenia wskazania kamery. Jest to spowodowane potężnym błędem pomiarowym kamery termowizyjnej.

Wykrywanie wycieków kamerą termowizyjną

Kamera termowizyjna w przypadku wycieków z instalacji wody zimnej jest praktycznie bezradna. Zimna woda nie ma energii, żeby ogrzać powierzchnię posadzki, ale zdarza się, że powoduje wyraźne wychłodzenia, które wskazują na lokalizację wycieku.

Badanie termowizyjne wycieku wody

Uważam, że każdy wyciek trzeba obejrzeć za pomocą kamery termowizyjnej. Czasami drobny szczegół, ale potrafi naprowadzić na właściwą drogę diagnostyczną

Usługi kamerą termowizyjną – lokalizowanie wycieków wody

Praktycznie bez kamery termowizyjnej nie ruszam się z FIRMY, z drugiej zawsze potwierdzam wskazania kamery innym badaniem lub wskazaniem urządzenia pomiarowego. Na początku swojej drogi zawodowej próbowałem lokalizować wycieki za pomocą samej tylko kamery – ciężka sprawa.

Termowizja wycieku wody

Każde badania termowizyjne powinno być wcześniej przygotowane. Tylko czasami udaje się z marszu zrobić dobry pomiar termowizyjny – wyciek musi wtedy odpowiednio duży i obfity. Małe wycieku bez przygotowania nie pokażą się same.

Lokalizacja przebiegu rur

Wskazanie przebiegu rur to podstawowe i bardzo proste badanie. Czasami wiadomo, że wyciek i tak się nie pojawi. Warto jednak wiedzieć, gdzie są rury, Po co nam ta wiedza ? Czasami warto zacząć kuć we właściwym miejscu – tj. mieć pewność, że choć będą rury instalacji.

Wykrywanie nieszczelności instalacji ogrzewania podłogowego

Rury instalacji ogrzewania podłogowego przebiegają bardzo płytki pod powierzchnią podłogi. Daje to możliwość w miarę precyzyjnego wskazania miejsca nieszczelności instalacji. Jeżeli wyciek jest niewielki to ważna jest rozdzielczość i czułość kamery i tu mój Flir T 540 pokazuje swoje możliwości. Bardzo dobra kamera na trudne wyciek i wody.