WYCIEK Z INSTALACJI WODY ZIMNEJ

Lokalizacja wycieku z instalacji wody zimnej

Wykrywanie wycieków wody – instalacja wody zimnej

Usługi wykonuję na terenie województwa śląskiego

Wycieki wody lokalizuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Wycieki z instalacji wody zimnej stanowią mniejszość w ogólnej skali wycieków jakie lokalizuje. Szacuję, że w ogólnej puli wycieków z instalacji wodnych ( woda zimna i ciepła)  nieszczelności z instalacji wody zimnej  to tylko około 20 %. Najczęstszą przyczyną przecieków z rur dostarczających zimną wodę to zbyt wysokie ciśnienie w instalacji, oraz twarda woda w przypadku instalacji miedzianych.

Kamera termowizyjna do lokalizacji wycieku zimnej wody – zimna woda nie ma energii potrzebnej do wytworzenia ciepłego defektu termicznego, wskazującego miejsce uszkodzenia instalacji, także kamera termowizyjna spełnia w tym przypadku bardzo marginalne zadanie. Oczywiście potrafię przepiąć instalację wody ciepłej do wody zimnej, lub napełnić instalację ciepłą wody z innego źródła, ale takie techniki nie zawsze są możliwe do wykonania. Proszę kliknąć linki do zakładek o lokalizacji wycieków gazem znacznikowym – znajduje się tam więcej informacji o metodzie termowizyjnej w lokalizacji wycieków wody –

https://wyciek.pl/kamera-termowizyjna/

https://wyciek.pl/portfolio-item/badania-termowizyjne/

Metoda gazu znacznikowego – poszukiwanie wycieku zimnej wody to przede wszystkim metoda gazowa, więc podstawowym narzędziem do wykrywania wycieków wody zimnej w budynkach to czujnik wodoru. Lokalizacja wycieku z instalacji wody zimnej polega na napełnieniu instalacji gazem znacznikowym NH5 i lokalizację obszaru, gdzie stężenie gazu znacznika jest na tyle wysokie, że sugeruje wyciek wody. Wykrycie takiej nieszczelności to czasami 1 godzina, a czasami 8 godzin. Średnio czas wykrycia wycieku to około 4 do 5 godzin włączenie z odkuciem posadzki lub ściany w celu potwierdzenia lokalizacji miejsca wycieku. Metoda gazu znacznika jest bardzo skuteczna. Jak pierwszy zacząłem wykonywać badania gazem na terenie Górnego Śląska – posiadam bardzo duże doświadczenie w tej metodzie badawczej. Po więcej informacji zapraszam do zakładki GAZ ZNACZNIKOWY – https://wyciek.pl/portfolio-item/gaz-znacznikowy/

Metoda nasłuchowa – polega na wykonaniu badania nasłuchowego newralgicznych punktów instalacji mikrofonem gruntowym czyli geofonem.  Jest to trudne badanie, ale przynosi bardzo dobre wyniki. Posiadam także urządzenie do detekcji ultradźwięków, które także pozwala na wskazanie miejsca uszkodzenia instalacji.

Podsumowując

Wyciek wody z instalacji wody zimnej to większe wyzwanie niż woda ciepła. Mam o jedno narzędzie diagnostyczne mniej. Jeżeli jest wyciek, to moja wykrywalność nieszczelności w instalacji wody zimnej wynosi 100 %. Zdarza się jednak, że wycieki potrafią się uszczelnić w trakcie badania ( jest to uzależnione od materiału z jakiego wykonana jest instalacja) i wtedy całą lokalizację trzeba odłożyć do czasu, kiedy woda znowu zacznie wyciekać.

Link do mojego bloga. Kilka wykrytych przeze mnie wycieków na instalacji wody zimnej

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=35475406577051855#allposts