Wykrywanie wycieków z kanalizacji, lokalizowanie wycieków z kanalizacji

Lokalizacja wycieków z kanalizacji tel. 731 925 925

Monitoring kanalizacji

Kamerowanie kanalizacji

Kamera do sprawdzania rur

Inspekcja rur kamerą TV

Wycieki wody lokalizuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Wykrywanie wycieków z kanalizacji – specjalizuję się w lokalizacji wycieków wody z instalacji kanalizacyjnej w budynkach. Posiadam pełne zaplecze sprzętowe do wykonywania całej diagnostyki  rur kanalizacyjnych. Posiadam kamery TV do inspekcji rur od średnicy od 6 mm ( odpływy liniowe) do 160 mm ( główne rury ściekowe w budynkach jednorodzinnych), korki gumowe do prób szczelności, barwniki do kanalizacji, system do mycia rur przed wykonaniem inspekcji, agregat do zadymiania instalacji, komorę dymowa do prób szczelności kanalizacji siarkowymi świecami dymnymi. Jestem bardzo dobrze przygotowany do poszukiwania nieszczelności w instalacji kanalizacyjnej. Zwykle cały sprzęt mam w swoim aucie serwisowym, dlatego z marszu mogę wykonać każde badanie diagnostyczne instalacji kanalizacyjnej. 

Lokalizacja wycieków z kanalizacji małe średnice – posiadam kamerę do wykonywania inspekcji rur odpływowych o średnicy 32 mm i długości przewodu 25 metrów. Urządzenie genialnie nadaje się do kamerowania odpływów z pralek, umywalek oraz rur odprowadzających skropliny z kotłów gazowych. Kamera ma możliwość nagrywania inspekcji oraz wykonywania zdjęć koniecznych do umieszczenia w podsumowaniu całego badania.  Posiadam również kamerą do inspekcji odpływów liniowych. Średnica głowicy to 6 mm. Głowica jest sterowana i pozwala na rozglądanie się kamerą w badanych rurach.

Inspekcja kanalizacji pod kątem wycieków wody – Wykrywam nieprawidłowości montażu rur kanalizacyjnych, lokalizuję nieszczelności kanalizacji, wyszukuję przecieki z rur kanalizacyjnych. Widziałem wielokrotnie jak wyglądają domy lub mieszkania zalane przez wyciek  z kanalizacji. Niby nie ma w tych rurach ciśnienia, ale ciągły, powolny napływ wody powoduje takie same zniszczenia jak wyciek z instalacji pozostającej pod ciśnieniem. Oczywiście, wszystko trwa znacznie dłużej, ale wycieki z kanalizacji w budynku jest tak samo destrukcyjny jak każdy inny. 

Kamera do kanalizacji, kamera do inspekcji kanalizacji –  kamera do rur do podstawowe narzędzie do diagnostyki instalacji odpływowej w budynkach. Jeżeli jest uszkodzenie rury, błąd w montażu to problemy takie można bardzo szybko wykryć kamerą. W przypadku braku uszczelki pomiędzy rurami – za pomocą kamery nie można znaleźć takiej nieszczelności. Brak uszczelki pomiędzy rurami kanalizacyjnymi to także potencjalne źródło zawilgocenia. 

Kamera do rur, monitoring kanalizacji – posiadam kamery do wszystkich średnic rur jakie występują w budynkach mieszkalnych w Polsce. Wieloletnie doświadczenie diagnostyczne w pracy z uszkodzeniami rur kanalizacyjnych bardzo ułatwia mi lokalizowanie nieszczelności. Szczególnym rodzajem wycieków z kanalizacji, są wycieki powstałe w rurach na terenach, gdzie występują szkody górnicze.  Przez lata instalacja była szczelna, nagle był wstrząs i zaczynać kapać woda. To typowy scenariusz nieszczelności kanalizacyjnej na szkodach górniczych. Takie uszkodzenia to zwykle pęknięcia rur. Bardzo łatwo je pominąć lub przeoczyć z powodu zabrudzenia instalacji. 

Kamera do inspekcji rur , inspekcja rur kamerą TV –  każda inspekcja instalacji kanalizacyjnej zakończona jest wykonaniem podsumowania prac. Wszystkie kamery, które posiadam mogą wykonywać zdjęcia oraz nagrywać filmy z wykonanych inspekcji. Pisemne podsumowanie oraz zabrany materiał zdjęciowy i filmowy stanowią dokumentację dla ubezpieczyciela lub zleceniodawcy prac.

Mycie rur kanalizacyjnych przed wykonaniem inspekcji – szczególnie zanieczyszczone są rury odpływowe z kuchni. Po około 3 latach użytkowania instalacja kanalizacyjna przed wykonaniem inspekcji nadaje się do mycia. Jeżeli szukamy dużego wycieku to zwykle mycie nie jest konieczne. Mycie rur odbywa się za pomocą przystawki, węża ze specjalna końcówką, do myjki ciśnieniowej.

Lokalizacja przebiegu rur kanalizacyjnych – jestem w stanie wskazać przebieg rur kanalizacyjnych o średnicach do 50 do 160 mm . Posiadam urządzenia do lokalizacji głowicy kamery inspekcyjnej. W miarę precyzyjnie tj. z błędem około 20 cm można określić jak przebiegają rury kanalizacyjne. W budynkach dość prostą metodą jest lokalizacja przebiegu rur za pomocą kamery termowizyjnej. Wystarczy przepuścić przez rury ciepłą wodę. W obrazie kamery termowizyjnej można zobaczyć jak wygrzewa się przebieg rury kanalizacyjnej. Niestety badanie termowizyjne kanalizacji może być z błędem w ścianach wygrzane mogą być ciągi rur z ciepłą woda. Przeczytałem ostatnio na stronie www jednej z konkurencyjnych firm, że wykrywają wycieki z instalacji kanalizacyjnej za pomocą kamery termowizyjnej. Technika taka to porażka. Proszę uważać na takich osobników. Jeżeli wyciek byłby na tyle duży, że rzeczywiście byłby widoczny na kamerze termowizyjnej to jego wygrzanie odbyło by się kosztem zalania domu lub mieszkania. Takie badanie odbywa się kosztem zalania ścian oraz przestrzeni podposadzkowej. 

– kamera inspekcyjna do kanalizacji –   Kamera inspekcyjna do rur o średnicy 50 -75 mm. Kamera posiada świetnie działający lokalizator głowicy, który pozwala z dokładnością do kilku centymetrów na zlokalizowanie przebiegu i miejsca uszkodzenia instalacji kanalizacyjnej. Kamerą wykonuję usługi lokalizacji przebiegu instalacji kanalizacyjnej w budynkach i poza nimi.

Przykład wykonania usługi lokalizacji podziemnej rury kanalizacyjnej

https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=35475406577051855#editor/target=post;postID=5073917668661961548;onPublishedMenu=overviewstats;onClosedMenu=overviewstats;postNum=2;src=postname

Przykład wykonanej przeze mnie inspekcji rury fi 50 kamerą TV 

– kamera do kanalizacji  Rothenberger ROCAM 3 – największa kamera do rur o średnicach  od 110 do 300 mm. Bardzo dobrej jakości obraz pozwala na szybkie i sprawę zdiagnozowanie miejsc nieszczelności w instalacji kanalizacyjnej.

Usługi wykonuję na terenie województwa śląskiego

Śląsk :

Miasta : Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice Żory, Tarnowskie Góry, Racibórz, Wodzisław Śląski, Mikołów, Cieszyn, Żywiec, Pszczyna, Skoczów, Ustroń, Wisła

Zagłębie :

Miasta : Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin

Próba szczelności kanalizacji

Próba szczelności kanalizacji Górny Śląsk tel. 731 925 925

Wykonuję próby szczelności kanalizacji w budynkach oraz w instalacjach zewnętrznych. Próba szczelności kanalizacji wykonywana jest zgodnie z normą PN EN 1610, która bardzo szczegółowo opisuje przebieg wykonywania prób ciśnieniowych instalacji kanalizacyjnej za pomocą powietrza i wody. Norma przewiduje próby kanalizacji wykonywane za pomocą korków gumowych rozprężnych (pompowane gumowe balony do kanalizacji). W opisie próby są zawarte dokładne normy spadków poziomu lustra wody w badanej instalacji, jakie są dopuszczalne w ciągu trwania badania.

Wgląd do normy PN EN 1610 tylko dla moich klientów.

Każda próba szczelności poprzedzona jest wykonaniem inspekcji instalacji kamerą TV. Monitoring ma na celu zbadanie drożności instalacji. Często zdarza się, że przed wykonaniem próby, w czasie inspekcji wykryte zostają defekty techniczne instalacji – uszkodzenia rur kanalizacyjnych. Próba wykonywana jest dopiero po wykonaniu stosowanych napraw.

Po wykonaniu wykonuję protokół z próby szczelności i drożności kanalizacji.

Gumowe korki rozprężne instalacji kanalizacyjnej

 Gumowe korki rozprężne instalacji. Od lewej do średnicy 50 mm, 110 mm i 160 mm

Korki do prób ciśnieniowych kanalizacji

Korki do prób ciśnieniowych instalacji 

Usługi wykonuję na terenie województwa śląskiego

Śląsk :

Miasta : Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice Żory, Tarnowskie Góry, Racibórz, Wodzisław Śląski, Mikołów, Cieszyn, Żywiec, Pszczyna, Skoczów, Ustroń, Wisła

Zagłębie :

Miasta : Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin

Zadymianie kanalizacji

Zły zapach z kanalizacji

Odór kanalizacyjny 

Lokalizacja nieszczelności powodujących napływ  zapachu kanalizacji

Usługa polegająca na zadymieniu kanalizacji za pomocą urządzenia wytwarzającego sztuczny dym. Generator dymu podłączony zostaje do rury kanalizacyjnej, jeżeli w instalacji jest nieszczelność, dym wydostanie się na zewnątrz i przez nieszczelności wyjdzie w narożnikach oraz wszelkich otworach w ścianach.

Dym może zostać wytworzony przez generator dymu lub komorę dymową – wtedy odpalane są specjalistyczne świece dymne.

Badanie zadymiania kanalizacji przeprowadza się przede wszystkim w przypadkach, kiedy wewnątrz budynku wyczuwalny jest zapach kanalizacji, odór kanalizacyjny. Zły zapach kanalizacji potrafi być bardzo uciążliwy szczególnie w czasie, kiedy panuje niskie ciśnienie atmosferyczne ( czas przed deszczem, lub przed burzą). 

Przyczyną wydostawania się odorów kanalizacyjnych poza instalację odpływową są :

– uszkodzenia rur instalacji odpływowej. Mogą to być uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku np. uszkodzenia rury  przez przewiercenie lub zmiażdżenie rury.

– błędy w montażu instalacji, źle wykonane odpowietrzenia, brak połączenia rur w sufitach, ścianach lub pod posadzkami

– braki uszczelek pomiędzy rurami kanalizacyjnymi – chyba najcięższe przypadki diagnostyczne, wymagające doświadczenia i dużej cierpliwości.

Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga z realizacjami z zadymiania rur kanalizacyjnych

http://termeo.blogspot.com/2020/03/zalany-budynek-przez-trudny-do.html

oraz

http://termeo.blogspot.com/2020/03/odory-kanalizacyjne-nieprzyjemny-i.html