Wyciek z instalacji wodociągowej

Lokalizacja wycieków wody z instalacji wodociągowej

Wykrywanie wycieków wody z rurociągu podziemnego

Lokalizacja wycieków wody z rurociągu podziemnego

Wykrywanie wycieków wody z instalacji hydrantowej

Lokalizacja wycieków wody z wodociągu

Wycieki wody lokalizuję tylko w województwie Śląskim.

Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .

oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.

Specjalizuję w lokalizowaniu wycieków wody z instalacji wodociągowych za pomocą gazu znacznikowego NH5. Jest to metoda badawcze o tyle pewna, że nie opiera się o detekcje szumów. Jeżeli gaz pojawi się na powierzchni gruntu oznacza to, że wyciek został zlokalizowany.

Próba szczelności instalacji podziemnych gazem znacznikowym to bardzo pewna metoda badawcza. Badany rurociąg musi być wyłączony z użycia – jest to poważny minus tej metody badawczej.

Przedstawiam film mojego autorstwa. Wyciek z instalacji wodociągowej – 150 metrów żeliwa.

Spadek ciśnienia 0,5 bara w ciągu 24 godzin, przy ciśnieniu 10 barów. Okoliczne wodociągi odmówiły wykonania badania korelacją, uzasadniając to przewidywanym negatywnym wynikiem badania.