Osuszanie budynków Śląsk tel. 731 925 925, osuszanie mieszkań, osuszanie po zalaniu
Osuszanie budynków Katowice
osuszanie budynków Sosnowiec
osuszanie budynków Bielsko Biała
Link do mojej strony internetowej : www.osusz.to – pełna oferta usług osuszania budynków, dachów, mieszkań oraz piwnic.
Wycieki wody lokalizuję tylko w województwie Śląskim. Miasta na Śląsku – Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała,Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Chorzów, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice, Siemianowice, Żory, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Racibórz, Świętochłowice, Wodzisław Śląski, Mikołów, Knurów, Cieszyn, Czechowice Dziedzice, Żywiec, Czerwionka – Leszczyny, Pszczyna, Łaziska Górne, Rydułtowy, Skoczów, Orzesze, Bieruń, Radlin, Radzionków, Lędziny, Ustroń, Pszów, Wisła .
oraz Zagłębiu – Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź.
Osuszam budynki, mieszkania obiekty usługowe, przemysłowe oraz użyteczności publicznej.
Osuszanie budynków po zalaniach – Zalanie budynku czy mieszkania to efekt niekontrolowanego wypływu lub napływu wody z nieszczelnej instalacji wodnej lub przecieku wody deszczowej przez nieszczelności dachu lub hydroizolacji balkonów lub tarasów. Zalanie może być także spowodowane przez nieszczelności hydroizolacji fundamentów oraz płyty fundamentowej. Więcej o zalaniu na mojej stronie http://osusz.to/?page_id=29
Jak osuszyć dom po zalaniu ? – Suszenie w budynkach i mieszkaniach można podzielić na dwa etapy, które przebiegają niemal równolegle.
1. Suszenie ścian – proces polegający na wydostaniu wilgoci z przegród budowlanych. Każdy materiał budowlany wymaga nieco innej techniki suszenia. Zawsze trzeba jednak pozwolić ścianie oddychać, usunąć cokoliki, listwy przypodłogowe, w razie możliwości usunąć farbę, ze ścian.
Techniki suszenia ścian to nadmuch wentylatorami strumieniowymi oraz ogrzewanie płytami grzewczymi na podczerwień. Takie techniki suszenia powinny być wspomagane przez osuszacz kondensacyjny lub osuszacz adsorpcyjny. Osuszacze zmniejszają wilgotności powietrza w pomieszczeniach i przez to powoduję, że mokre ściany oddają wilgoć do powietrza. Bez osuszaczy, wilgotność powietrza byłaby tak wysoka, że nie przyjęła by więcej wilgoci ze ścian i całe osuszanie stanęło by w miejscu.
2. Osuszanie strefy izolacji – proces polegający na wydostaniu wody spod posadzki. Woda zalega w strefie izolacji, tzn. pomiędzy folią budowlaną jaka położona jest na płycie fundamentu, a warstwą poślizgową wylewki lub folii izolacyjnej ogrzewania podłogowego. W tym miejscu położony jest styropian i to właśnie w tym miejscu występuje zawilgocenie.
Więcej o suszeniu strefy izolacji na mojej stronie http://osusz.to/?page_id=417
Osuszanie posadzkowe polega na wykuciu otworów w powierzchni podłogi w celu wydostania wody spod posadzki. Otwory mają średnicę 50 mm i wkładane są w nie dysze agregatu do osuszania.
Jak suszyć dom w trakcie budowy ? W celu przyspieszenia postępu prac budowalnych możliwe jest przeprowadzenie suszenie mechanicznego nowego budynku. Prace takie mają sens np. po nałożeniu tynków lub wylaniu wylewek w celu szybkiego ich osuszenia. Suszenie technologiczne nowych domów znaczenie przyspiesza prace budowalne. Suszenie takie odbywa się przede wszystkim za pomocą wentylatorów oraz osuszaczy kondensacyjnych.
Osuszanie mieszkań, suszenie mieszkań – wyciek wody z instalacji, nieszczelne piony w szachcie, urwana rynna lub nieszczelne pokrycie dachowe – wszystko to może spowodować zalanie mieszkania. Zalania na tyle poważnego, że konieczne będzie suszenie mechaniczne. Bardzo dużo moich potencjalnych klientów pyta mnie czy takie osuszanie w ich przypadku będzie konieczne. Zawsze odpowiadam szczerze. Zwykle nie jest konieczne, a przynajmniej nie w tak apokaliptycznej skali jakby można by było sobie to wyobrażać. Wszystko zależy od tego z kim Państwo rozmawiają … niestety.
Osuszanie po zalaniu, suszenie po zalaniu – przede wszystkim należy wiedzieć, że nie każde zalanie (jest to trochę słowo wytrych, bo tak naprawdę określa wszystko i nic) trzeba suszyć mechanicznie. Jest wiele czynników, które wpływają na moją opinie w kwestii suszenia. Przede wszystkim nie można oceniać zalania bez wiedzy, co je spowodowało, bez lokalizacji tej nieszczelności. Czas trwania takiego wycieku lub przecieku też jest bardzo ważny. Pomiary zawilgocenia jakie wykonuję w czasie oględzin także wiele są mi stanie powiedzieć o wycieku jego sile i zasięgu. Wszystko to pomaga mi zadecydować czy suszyć, a jeżeli tak to na jak długo i jakim sprzętem.
Osuszanie ścian, suszenie ścian – mokra ściana to pierwszy wyznacznik wycieku w budynku. Zalanej przestrzeni pod posadzką nie widać, dopiero kiedy woda podejdzie pod przegrody budowalne i kapilarnie zaatakuje wyższe partie ścian znad listew przypodłogowych i cokolików naszym oczom ukaże się wykwit sugerujący, że ściana jest mokra. Suszenie ścian jako metoda usuwania wilgoci jest ważna sprawa. Metodę osuszania trzeba uzależnić od tego z jakiego materiału ściana została wykonana.
Osuszanie murów, suszenie murów – mokre mury to przede wszystkim efekt zalania piwnic lub klatek schodowych. Najpierwsza sprawa to wykryć przyczynę takiego zawilgocenia, dopiero potem możliwe jest planowanie osuszania. Nigdy na odwrót. W zależności od materiału budowalnego oraz siły zawilgocenia można dobrać metodę osuszania. Jest ich kilka wentylatory strumieniowe, płyty grzewcze na podczerwień itd. Warto także mokry mur przygotować do osuszania.
Osuszanie ścian po zalaniu, suszenie ścian po zalaniu – wilgoć w domu lub mieszkaniu ujawni się przede wszystkim na ścianach. Wykwity, wysolnienia, pęcherze na farbie to oznaki, że woda zaczyna robić swoją destrukcyjną robotę pod posadzką oraz w ścianach. Najważniejsze to znaleźć przyczynę zawilgocenia. Należy zatrzymać napływ wody. Warto skorzystać z kilku dobrych rad – http://www.wyciek.pl/diagnozuj-sam Jeżeli przyczyna zalania jest po stronie instalacji – lokalizuję ją, jeżeli woda pochodzi z dachu, komina lub mieszkania obok – też dam sobie z tym radę.
Osuszanie domu, suszenie domu – zalany dom to przede wszystkim wynik nieszczelności lub przecieku wody na poziomie parteru. Wycieki na piętrze są w miarę szybko diagnozowalne, ponieważ woda kapie z sufitu i od razu podejmowane są kroki naprawcze. Parter budynku jednorodzinnego, bez podpiwniczenia, jest szczególnie narażony na zalania. Warstwy folii, styropianu pod posadzką utrzymywać mogę napływ wody z nieszczelnej instalacji długo niewidoczny dla mieszkańców, aż nagle połowa ścian w budynku staje się mokra na przestrzeni kilku dni. Taki scenariusz wielokrotnie miał miejsce. Woda rozlewała się w przestrzeni pod posadzką z nieszczelnej instalacji wodnej powodując degradację kolejnych ścian w budynku. Zalania na parterów budynków jednorodzinnych to przede wszystkim osuszanie podposadzkowe, czyli osuszanie przestrzeni pod podłogą.
Osuszanie podposadzkowe – osuszanie strefy izolacji pod posadzką, obszaru pomiędzy wylewką, na której przyklejone są płytki lub położony parkiet, a płytą fundamentową budynku. Jeżeli chodzi o część techniczną to jest to najbardziej niszczące osuszanie z wszystkich możliwych. Do prawidłowo wykonanego osuszania strefy izolacji podposadzkowej konieczne jest wykonanie otworów o średnicy 5 cm w podłodze. Przez otwory agregat będzie wyciągał woda oraz wilgotne powietrze spod posadzki. Otwory wierci się zwykle w pod szafkami, pod lodówką, pod zmywarką oraz w miejscach jak najmniej widocznych. Więcej na temat osuszania podposadzkowego – zapraszam na moją stronę http://osusz.to/?page_id=417
Osuszanie zalanych piwnic – osuszanie pomieszczeń piwnicznych. Najważniejsze to przede wszystkim usunąć przyczynę zawilgocenia. Jeżeli przyczyną zalania jest napływ wody deszczowej po bardzo obfitych opadach deszczu, to wystarczy usunąć wodę pomieszczeń i rozpocząć suszenie ścian.
Jeżeli jednak przyczyną zawilgocenia ścian jest przesączenia wody z zewnątrz wtedy konieczne jest wykonanie prac mających zatrzymać wodę przed fundamentami.
Więcej o suszeniu zalanych piwnic na mojej stronie http://osusz.to/?page_id=18