Witam wszystkich.

Wyciek w budynku jednorodzinnym zalana zostały pomieszczenia w piwnicy domu. Zrobiłem próby ciśnieniowe instalacji wodnych – nic – cisza i spokój. Centralne ogrzewanie wykluczyłem już wcześniej czyli winna była kanalizacja.
Pooglądałem, pomyślałem i padło na brodzik a raczej na syfon lub połączenie rur. Musiałem dokonać małej demolki ściany obudowy brodzika. Takiego osadzenia brodzika, wszystko na zaprawie, murowany murek oporowy, nie powstydziłby się i tu zacytuję klasyka – Franz Jager z Berlina. Brodzik był osadzony przeciwpancernie i atomoodpornie dlatego nie było litości. Odkryłem zamurowany otwór rewizyjny, przez który wyciągnąłem syfon razem z rurami. Jakby nie to , to pozostałoby mi rozkuwanie płytek na ścianie i wyszarpywanie brodzika z jego betonowego mocowania.
Jak widać nieszczelne było połączenie szarej rury fi 50 z giętką rurą spiro. Moim zdaniem zwiodła uszczelka gumowa z tej rury. Wszystko działało przez wiele lat i nagle zaczęło ciec.

Witam wszystkich

Wyciek wody z instalacji centralnego ogrzewania. Instalacja zasilana ciepłem z miejskim, a więc woda lała się pod posadzkę bez umiaru. Dopiero mokre ściany zaalarmowały mieszkańców, że dzieje się coś złego.

Zlokalizowałem wyciek. Nie miałem z tym większego problemu. Wykułem dziurę w posadzce no i zobaczyłem to cudo sztuki instalatorskiej. Instalacja trójnikowa wykonana z rur PEX, widać nie było zaciskarki, więc rury połączone zostały za pomocą złączek skręcanych. Proszę spojrzeć na zdjęcie ile ich jest !  Każda skręcana kształtka zalane betonem to potencjalne miejsce wycieku wody ! W tym mieszkaniu są jeszcze dwa trójniki na instalacji CO, ciekawe czy zostały zaciśnięte czy skręcone? Czas pokaże.

Zapraszam do odwiedzenia mojej strony WYCIEK.PL, gdzie prezentuję wszystkie swoje usługi lokalizacji wycieków wody

Osoby zainteresowane osuszaniem budynków po zalaniach zapraszam na moją stronę OSUSZ.TO, gdzie można zapoznać się z wszystkimi metodami osuszania mieszkań i budynków.

Pozdrowienia