Lokalizacja wycieków wody kamerą termowizyjną tel. 731 925 925

Badanie termowizyjne wycieków Śląsk tel. 731 925 925

Wykrywanie wycieków kamerą termowizyjną Śląsk tel. 731 925 925

Detekcja wycieków kamerą termowizyjną  Śląsk tel. 731 925 925

Kamera termowizyjna do lokalizacji wycieków wody – kamera termowizyjna to dziś powszechne narzędzie to diagnostyki wielu problemów technicznych. Używana jest zarówno w przemyśle jak i w usługach dla klientów indywidulanych. Moim zdaniem kamera termowizyjna to bardzo dobre urządzenie diagnostyczne do wykrywania wycieków wody. Jest to jednak w moim przekonaniu w 80% przypadków tylko narzędzie pomocnicze. Sam pracowałem na samym początku tylko z kamerą termowizyjną i wiem, że używając tylko termowizji nie da się skutecznie i precyzyjnie lokalizować wycieków wody. Mam taką zasadę w swojej pracy, że zawsze staram się potwierdzić lokalizację wycieku wody za pomocą jak największej liczby badań i pomiarów, dlatego inwestuje w coraz to nowe technologie i ciekawe urządzenia pomiarowe. Jeżeli co najmniej dwa badania wskazują to samo miejsce, jest to dla mnie wystarczający argument na to, że lokalizacja wycieku przebiegła pomyślnie.

Badanie wycieku kamerą termowizyjną – Posiadam kamerę FLIR T 540. Wysoka rozdzielczość kamery 464x 348 oraz jej doskonała czułość pomiaru sprawiają, że mam w rękach genialne narzędzie pomiarowe. Nigdy jednak nie opieram się tylko na wskazaniach z kamery termowizyjnej, zawsze wykonuję dodatkowy pomiar, dlatego moja skuteczność w lokalizacji wycieków jest wysoka. Zasada jest taka. Jeżeli w nieszczelnej instalacji znajduje się ciecz o wyższej temperaturze, a wyciek jest dostatecznie duży możliwe jest użycie kamery termowizyjnej jako narzędzia pomiarowego. 

Lokalizacja wycieku kamerą termowizyjną – kamera termowizyjna Flir to genialne narzędzie pomiarowe. W przypadku trudnych wycieków, niewielkich wycieków stanowi niezastąpione źródło informacji pomocniczych. Oczywiście, że istnieją wycieki, których lokalizacja za pomocą kamery termowizyjnej zajmuje w porywach 15 minut, ale takie cuda nie zdarzają się często. 

Badanie termowizyjne wycieku – termo kamera wykorzystywana jest przede wszystkim do wycieków z instalacji ciepłej wody użytkowej ( CWU) oraz instalacji ogrzewania centralnego ( CO). Osobną kategorię wycieków są wycieku z ogrzewania podłogowego czyli wycieki z podłogówki. Wyciek z instalacji CWU zwykle są bardzo obfite i jeżeli wyciek wody jest duży to użycie kamery termowizyjnej jako narzędzia pomiarowego jest bardzo właściwe. Zupełnie inaczej wygląda kwestia wycieków z CO. Kamerą termowizyjną praktycznie nie możliwe jest wykrycie niewielkiej nieszczelności, dopiero te większe wypływy wody pozwalają na diagnostykę termowizyjną. Pozostają jeszcze nieszczelności z instalacji ogrzewania podłogowego. Rury PEX przebiegają płytko pod podłogą i nawet te małe nieszczelności możliwe są wykrycia za pomocą badania termowizyjnego. Potrzeba tylko trochę czasu i cierpliwości.

Termowizja wycieku wody – nie każdy wyciek jest  diagnostycznie przyjazdy dla kamery termowizyjnej. Przez lata pracy w temacie nieszczelności instalacji wodnych wypracowałem kilka metod jak przyspieszyć i uskutecznić poszukiwanie wycieków za pomocą kamery termowizyjnej. Udaje mi się zwiększyć nieszczelności instalacji CO na tyle, że wydostaje się z nich tak dużo ciepłej cieczy, co przekłada się na dobrą diagnostykę termowizyjną. Potrafię zastosować wiele różnych tricków szczególnie z instalacjami ogrzewania podłogowego, tak żeby zmusić wyciek do pokazania, gdzie jest. 

Lokalizacja przebiegu rur – bardzo proste badanie termowizyjne. Polega na zagrzaniu poszukiwanej instalacji i wykonaniu badania termowizyjnego w celu wskazania defektów termicznych. W ten sposób można znaleźć przebieg rur z ciepłą wodą, rur grzewczych, rur kanalizacyjnych oraz rur z ogrzewania podłogowego.

Lokalizacja ogrzewania podłogowego – badanie termowizyjne bliźniaczo podobne do lokalizacji wycieku z ogrzewania podłogowego. Konieczne jest rozgrzanie instalacji CO i obserwacja powierzchni podłóg za pomocą termo kamery. 

Usługi kamerą termowizyjną – wykonuję również inne usługi kamerą termowizyjną. Posiadam kamerę Flir T 540 z możliwością kręcenia filmów w podczerwieni – rozdzielczość 464 x 348 punktów.

Wykonuję badania termowizyjne budynków jednorodzinnych zgodnie z normą PN-EN 13187. Wykonuję pełny raport termowizyjny zgodnie z powyższą normą.  

Usługi wykonuję na terenie województwa śląskiego

Śląsk :

Miasta : Katowice, Gliwice, Zabrze, Bielsko Biała, Bytom, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Jaworzno, Jastrzębie Zdrój, Mysłowice Żory, Tarnowskie Góry, Racibórz, Wodzisław Śląski, Mikołów, Cieszyn, Żywiec, Pszczyna, Skoczów, Ustroń, Wisła

Zagłębie :

Miasta : Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin