SYSTEM PODNOSZENIA PŁYTEK CERAMICZNYCH TILEX PRO

Wykonuję usługi usuwania płytek ceramicznych o wielkości od 10 x 10 cm  do 50  x 50  cm z  powierzchni podłóg bez konieczności ich rozbijania. Wyjęte płytki można ułożyć ponownie, co jest idealnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy nie ma płytek w zapasie, a nowych nie można już kupić.  

System podnoszenia płytek nazywa się TILEX PRO firmy TROTEC. System składa się z komory roboczej o regulowanej wielkości i dmuchawy gorącego powietrza. W największym skrócie cała operacja podnoszenia płytek wygląda tak, że najpierw należy naciąć fugę wokół płytki urządzeniem wielofunkcyjnym, a następnie podgrzać jej powierzchnię, aż do odspojenia jej od posadzki. System działa na zasadzie zagotowania wody pod płytką  i w czasie silnego nagrzewania powierzchni płytki rozszczepione zostają wiązania kleju. Brzmi nieźle, ale praktyka nie jest taka różowa. Pracuję z systemem TILEX PRO prawie dwa lata i wypracowałem własną technikę podnoszenia płytek, która różni się nieco od tego, co pisze producent i co można zobaczyć w internecie na filmach promujących system.  

W moim przypadku skuteczność podnoszenia płytek bez uszkodzenia przy wycieku z ogrzewania podłogowego to 80 % na TAK (płytka 30 x 30 cm).

Skuteczność przy wyciekach z instalacji, kiedy posadzka pod płytk jest sucha to 50 % na TAK.

Skuteczność przy dużych płytkach – 50 x 50 cm – 30 % na TAK.

Jeżeli nie ma płytki w zapasie to nie ma wyjścia trzeba spróbować ją zdjąć.

Usuwanie płytek bez rozbijania

Zestaw TILEXPRO gotowy do działania

Zestawi TILEXPRO z nagrzewnicą

Zestaw TILEX PRO z nagrzewnicą

Usuwanie płytek zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną

Zestaw TILEXPRO w czasie pracy. Zdjęcie mojego autorstwa wykonane kamerą termowizyjną FLIR T 250