Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji
Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji
Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji
Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji

ZWROT KOSZTÓW ZA WYKRYCIE MIEJSCA WYCIEKU WODY ORAZ NAPRAWĘ USZKODZONEJ INSTALACJI.

W przypadku, kiedy budynek, w którym ma miejsce wyciek wody z instalacji wody ciepłej, wyciek z instalacji wody zimnej, wyciek z instalacji centralnego ogrzewania, wyciek z kanalizacji, jest objęty ubezpieczeniem  moim zdaniem należy ZAWSZE głosić szkodę  do ubezpieczyciela w celi zwrotu poniesionych kosztów na wykrycie i naprawę instalacji.

Jestem w pełni świadomy, pisząc te słowa, że nie w każdym przypadku, nie każda polisa i nie każdy ubezpieczyciel zwróci koszty poniesione w czasie wykrycia i usuwania awarii. W momencie zgłoszenia szkody należy zapytać czy Państwa polisa pokrywa także koszy wykrycia wycieku ( jeżeli tak to czy jest limit kwoty kosztów lokalizacji wycieku). Wszystkie polisy pokrywają koszty naprawy oraz przywrócenia pomieszczeń do stanu przed wystąpieniem awarii.

Jest wiele szczegółów, na które należy zwrócić uwagę w przypadku zgłoszenia szkody jaką jest wyciek. Proszę pamiętać, że każda rozmowa z centrum zgłaszania szkód jest nagrywana, a od raportu wykonanego przez likwidatora szkody zależy bardzo wiele. Należy zwrócić uwagę na to co się mówi...

Jeżeli chcecie Państwo uzyskać zwrot kosztów poniesionych za wykrycie i usuniecie wycieku wody należy :

1. Zgłosić szkodę do ubezpieczyciela

2.Zapytać lub sprawdzić wcześniej czy Państwa polisa posiada punkt ( klauzulę) o zwrocie kosztów poniesionych na wykrycie wycieku.

3.Proszę pamiętać, że ubezpieczalnia nie zwraca za zalania spowodowane wadliwymi silikonowymi uszczelnieniami  wokół wanien i brodzików. 

4. W przypadku chęci użycia uszczelniacza do likwidacji wycieku, należy zgłosić to w rozmowie z osobą z centrum zgłaszania szkód oraz w rozmowie z likwidatorem szkody. Ubezpieczalnia wypłaca  także za naprawy instalacji uszczelniaczem, USZCZELNIACZ TO BEZINWAZYJNA FORMA NAPRAWY, a za naprawę ubezpieczalnia zawraca pieniądze. Potrzebuje Państwo fachowo wykonanej dokumentacji porównania kosztów klasycznego szukania wycieku z kosztami naprawy środkami uszczelniającymi. Przygotowuję takie zestawienia.

5. Ubezpieczyciel potraktuje Państwa jako potencjalnych wyłudzaczy pieniędzy z polisy, nawet jeżeli w Państwa domu będzie potężny wyciek z instalacji, ale ściany, drzwi, posadzki, parkiety itp. pozostaną nietknięte . Zasada jest prosta nie ma szkód nie ma wycieku. To nic, że przedstawią Państwo podsumowania prób szczelności , filmy z ruszającym się wodomierzem itp. To na nic. W tym temacie również mogę zaradzić i to nie tylko w temacie wykrycia upartych wycieków. Proszę tylko o kontakt, wiele razy pomogłem swoim klientom w takich sytuacjach.

6. Za każdym razem należy zwrócić się do ubezpieczyciela o osuszanie zalanych ścian i powierzchni pod posadzką. Każdy wyciek to litry wody wlane pod posadzkę, w ściany, gdzie woda może pozostać uwięziona miesiącami. Likwidator szkody nigdy nie wspomni o osuszaniu, należy mu o tym grzecznie  przypomnieć. Wykonuję oględziny zalanych powierzchni, badania wilgotności posadzek i ścian, przygotowuję całą dokumentację dla ubezpieczalni. PROPONUJĘ USŁUGĘ OSUSZANIA, KTÓRĄ WYKONUJĘ OSOBIŚCIE. Osuszanie zakończone jest zawsze ozonowaniem, w celu usunięcia zarodników pleśni, grzybów itp. Po wykonanej usłudze osuszania wykonuję badania porównawcze przed i po, które wymaga ubezpieczalnia do zwrotu kosztów osuszania

 

Podsumowując

Towarzystwo ubezpieczeniowe musi otrzymać po wykonaniu usługi podsumowanie wykonanych działań ( czy jest to usługa wykrycia wycieku czy osuszania) połączone z bogatą dokumentacją zdjęciową. WYKONANIE DOKUMENTACJI I PODSUMOWANIA DLA UBEZPIECZYCIELA WLICZONE JEST W CENĘ MOJEJ USŁUGI. Klient otrzymuje stosowną dokumentację w postaci plików PDF tak szybko jak to tylko możliwe.