Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji
Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji
Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji
Wykrywanie lokalizacja wycieków wody i nieszczelności instalacji

Wykonuje inspekcja rur kanalizacyjnych w zakresie średnic  od 32 mm ( najmniejsza stosowana rura kanalizacyjna ) do 300 mm.

 

Inspekcja kanalizacji ma na celu wskazanie miejsc, gdzie instalacja jest rozszczelniona, błędnie poskładana lub zatkana.

W przypadku wykrycia usterki jestem w stanie dokładnie zlokalizować miejsce, gdzie jest głowica kamery, samo pomocą urządzenia lokalizacyjnego ROLOC firmy Rothenberger.  Pomaga to wskazać bez błędu pomiarowego  miejsce, gdzie instalacja kanalizacyjna jest uszkodzona lub zatkana.

Inspekcja rury kanalizacyjnej 32 mm – rura używana w odpływach pralek, umywalek oraz skroplin z pieców gazowych. Monitoring kanalizacji przeprowadzony jest za pomocą dwóch kamer inspekcyjnych Millwaukee, o bardzo małej głowicy.  Z mojego doświadczenia wynika, że najwięcej wycieków ma miejsce właśnie w części instalacji odpływowej wykonanej z rur 32 mm.

Inspekcja rury kanalizacyjnej 50 mm – rura używana przy odpływach z brodzików oraz wanien. Monitoring rur wykonuje kamerą inspekcyjna Rothenberger z możliwością nagrywania przebiegu badania, co stanowić może dowód w sprawie.

Inspekcja rur kanalizacyjnych o średnicach od 110 – do 300 mm – kamera inspekcyjna Rothenberger ROCAM 3, jest to profesjonalna kamera do wykonywania kamerowania instalacji kanalizacyjnej. Posiada licznik metrów oraz możliwość nagrywania obrazu w wysokiej rozdzielczości.

 

Podstawowe przyczyny wycieku wody z  instalacji kanalizacyjnej to przede wszystkim ludzki błąd. Najczęstszym powodem wycieków z kanalizacji jest uszkodzenie mechaniczne rury kanalizacyjnej, brak uszczelki w kielichu rury kanalizacyjnej, brak zamkniętej rewizji rur kanalizacyjnych, niewłaściwe połączenie rur.